çok sık ve kolay aşık olan kişiler için kullanılan cümle.
devamını gör...
modern sistemde bu sözün anlamı (bkz: şıpsevdi)dir.
devamını gör...
beni gülümseten bir tabir.var böyle yüreği geniiiiş dostlar.*
devamını gör...
şuraya bakar mısınız söylemesi ne kadar keyifli. haddinden çok fazla anlamlı bir deyim. atalar sizi çok seviyorum ne güzel şeyler söylemişsiniz.

atasözü ya da deyimleri toparlayıp kullanmayı bir türlü beceremesem dahi bunu kullanmayı deneyeceğim. başlığı hortlatıp lügatıma bu nadide eseri eklememi sağlayan ben_ebruliye teşekkürlerimi iletiyorum.
devamını gör...
insanolunbiraz deyimler sözlüğünün en nadide üyelerinden biri olan, kullanmayı çok sevdiğim deyimdir.

ayran gönüllü, şıpsevdi insanlar için bolca kullandığım bu deyimi sadece sürekli aşık olan insanlar için değil her şeyi sevme eğiliminde olan insanlar için de kullanırım.

temelde her gördüğü insana aşık olmak için karşı konulmaz bir istek duyan insanlar için kullanılan bir sözdür bu. çevrede bu tür insanlardan çok görebilirsiniz. her an aşık olmaya hazır, yaydan fırlamaya hazır bir ok gibi beklerler. aşık olma durumunda olduğu kişinin kendiyle aynı türden olması, yani insan olması yeterlidir. çok seçici olmayan bu insanların gözleri genelde bir saniye yerinde durmaz, sürekli bir tarama halindedir.

sadece aşk için kullanılmadığını söylemiştim sözün. beğenileri her gün değişen insanlar için de kullanılabilir. en sevdiği film her gün değişen, radyoda denk geldiği her şarkı en sevdiği şarkı olan, en yakın arkadaşı yüz iki civarında olan herkes için de kullanılır.

bu gibi insanlar hamamda kurnaya, düğünde zurnaya aşık olmanın yanı sıra olayı daha üst bir mertebeye taşıyıp göğe bakıp turnaya da aşık olabilirler.
devamını gör...
ilgi delisi insandır
devamını gör...
(bkz: şıp sevdi)
devamını gör...
sevmeyi seviyorum. mutlu etmeyi, olmayı seviyorum. herkes ,aşktan olmasa bile, yüzünde hep gülümseme olsun istiyorum. hayat bayram olsun, acılar bitsin istiyorum. güzel ya da çirkin fark etmez baktığımda içini görüp gülümsemeyi seviyorum. çok mu şey seviyorum sözlük? bazen içimdeki bu mutluluğa durgunluk geliyor ama olsun çabamızdan dönmeyeceğiz.*
devamını gör...
ayran gönüllü olarak da bilinirler (bkz: ben)
devamını gör...
metroda otobuste her gordugune asik olanlar cok iyi bilir bunu
devamını gör...
gülse birsel, nurgül yeşilçay, halit akçatepe, haluk bilginer ve daha nicelerinin oynadığı yedi kocalı hürmüz adlı türk filminde gülse birsel’in * nurgül yeşilçay’a * kurduğu cümle
devamını gör...
tüpe bakmadan contaya, tipe bakmadan zontaya aşık olan bireydir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hamama gider kurnaya düğüne gider zurnaya aşık olur" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim