tam hali '' hep denedin hep yenildin. olsun. yine dene, yine yenil, daha güzel yenil... '' olan samuel beckett'a ait sözdür.
aynı zamanda 20 yıllık akp iktidarına karşı sürekli efsanevi şekilde yenilen bir kemal kılıçdaroğlu mottosudur. muhalif tabandan 2023 seçimlerinde aday olmaması yönünde yoğun baskı görerek bu mottosundan vazgeçmesi istenmektedir.
devamını gör...
(bkz: fenerbahçe) sürekli deniyoruz. teknik direktörler flaş transferler ama olmuyor. tanrım bizi neden sevmedin
devamını gör...
bu şey değil mi, hani seçim sonrası k.k.:
"chp iktidarı gümbür gümbür geliyor 2028'de falan kesin iktidardayız, o da olmadı 2033 kesin bizim valla bak lan"
bir de seçmenler var değil mi:
"hımss hımpsss salaklar aptallar hala oy veriyollar"
yukarıda yazılanlar daha önce olanlardan edinilen tecrübe ışığında yazılmış olup siyasi tarihimizin en büyük kara lekesini "ak" diye yedirenlere koltuk değnekliği yapanlara ithaf olunur.
devamını gör...
"pes etme" anlamındadır. uğraşmaya devam etmenin, ümidi kesmemenin de önemli olduğuna dikkat çeker. benim de mottomdur. asla bırakmam. enerji toplayıp, doğru zamanı kollayıp ara ara zorlamaya devam ederim.
bir hikaye var, duymuşsunuzdur. bir kaç kişi bir suçtan padişahın karşısına gelir. padişah, atına uçmayı öğreteni affedeceğini yoksa idam ettireceğini söyler. biri dışındakiler uçmayı öğretemeyeceklerini söyleyip idama giderler. o bir kişi üç ay içinde öğreteceğini iddia eder. sorulduğunda da; üç ay sonuna kadar belki ben ölürüm, belki at ölür belki padişah ölür, der. hiç kimse ölmese bile üç ay sonra koşullar aynı olmayacağından belki padişahın isteği değişir. koyvermemek lazım.
bir de daha iyi yenilmek kazananın daha iyi olmasını sağlar . yıllar önce; torpil, iltimas, particilik bu kadar ayyuka çıkmamışken, kamuda idarecilik için başvuru açıldı. belli ki üst kadrolar yandaşlarla doldurulacak. malum partiden olmayanlar* hiç başvurmadık tabii, mülakat var çünkü. ancak, sıralama hizmet puanıyla yapılıyor ve açık kadro sayısının iki katı kişi mülakata çağırılacak. şeffaflık ilkesi gereği başvuranları görüyoruz. kimler kimler başvurmuş* görünce midem bulandı benim. başvurmaya karar verdim. benim gibi düşünen çok kişi olmuş ki sonraki listenin üst kısmı bizlerle dolunca kendi vasat altı adamları listenin dışına kaydı. listede bizler ve onların vasatları kaldı. tabii bizim başvurular hesapları karıştırdı, işleri zorlaştırdı, ayar çekmeleri süreci uzattı. başından bildiğimiz üzre mülakatta elendik ama hiç olmazsa kazananlar görece daha iyi olanlardı.
devamını gör...
yenile yenile küme düştük, gelip hala dene diyor. haydi lan oradan.
devamını gör...
yenilmiş asilere çiçek verelim

"yenildin. olsun. yine dene. yine yenil. yine yenil ki sana çiçek verelim. uslanma. haylaz ol. anlaşılsın uysal olmadığın. gerçeklikten habersiz yaşa. ayakların yere basmasın."
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hep denedin hep yenildin olsun yine dene yine yenil" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim