toplumsal ritüelimizdir. herkesin acısı aynıdır. hepimiz fakirizdir, fiyatlar ise zenginler için güncellenmiştir. her moral bozukluğu ruhumuzda derin yaralar açmaktadır. ekonomi bizi derinden etkilemektedir. şükret şükret diyenlerin bile aynı durumda olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
bir fişe, bir aldıklarıma bakıyorum.
devamını gör...
4 şeye 100 tl para ödeniliyorsa eğer can sıkan durumlardandır.
devamını gör...
evet, soyguna uğramak genellikle moral bozar. tecavüze uğramak da öyle.
devamını gör...
türkiye yüzümüzü güldürmeyi sevmediğinden oluyor bunlar hep.
devamını gör...
daha çok şaşkınlık, şaşkınlığı atlatınca "geldiğimiz hale tüküreyim" moral bozukluğu. nasıl olmasın ki? artık fiyat algımız, para yönetimimiz, "ederi" görümüz karman çorman oldu. cepten para akarak gidiyor ama değmiyor bile çoğu aldığımız şeye. mesela dün markete girerken alacaklarım az çok belliydi, 300-400 tutar dedim 700 küsür ödedim. ne oldu şimdi demeye kalmadan ödedim çıktım. çünkü baksam neye bakacağım? günlük fiyat değişimi/artışı takip etmek imkansızlaştı. ipin ucu kaçtı artık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"her market alışverişi sonrası yaşanan moral bozukluğu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim