1.
yeni açılan sözlükte yeni yazarlardan biri. kişiye özel başlık kişiyi iyi hissettirir aidiyet verir. hoşgeldiniz. tanımlarından istifade edeceğiz hissine kapıldım. daim olsun.
devamını gör...
2.
tarihteki homeros ile tanismam bir ayyaş abi vasitasi ile olmustu, meger adamin kafa bi baskaymis ama homeros'un 2 sozunu soyledi bana cekip uzatmadan, iste o an dedim homeros benim adamimmiş.

baska bir sozlukte tanismistim bu kullanici adini alan arkadasla ve bugun beni buldu kendisi. kalemi saglamdir sakin kisidir.
devamını gör...
eskiden de düşünce yapısını beğendiğim objektif bakan bir yazar. ama çok fena yazar.
devamını gör...
kendisi bornovalıdır.

(bkz: homeros vadisi)
devamını gör...
izmir'i çok sevdiği belli olan, bazı durumlarda doğrulara ve kurallara aşırı bağlı olup herkesin de buna uymasını bekliyomuş gibi gösteren ama aslında oldukça hoşgörülü olan, büyük ihtimalle yanında rahat ve iyi hissedeceğiniz destekleyici yazar.

kopyala yapıştır yapsa kimsenin haberi olmayacak konularda bişiler yazarken kendi cümleleriyle yazdığını hissettiriyor. kendi cümleleriyle yazdığı yazılarda asla gereksiz detaylara yer vermiyor ve keyifle okunabilen uzun paragraflar yazabiliyor.

onu mutlu etmek istiyorsanız yazım kurallarına uyabilirsiniz. o zeki kafası mutluluğu hak ediyor.
devamını gör...
hâla yazmaya başlamamış yazardır.
uzun uzun yazsa güzel şeyler koyuyor ortaya ama inatla yazmıyor biraz daha ısınsın yazar herhalde.
devamını gör...
doğum gününü kutlamayı unuttuğum yazardır. doğum günü kut bolsun, nice güzel sağlıklı yılı olsun. paraya para demesin, yüzü hep gülsün. iyi ki doğmuştur, iyi ki buradadır.
devamını gör...
ben sizler kadar tanımıyorum yazarları , demek ki arka planda olaylar olaylar.

işin şakası bir yana denk geldiğimde her zaman +1 eklerim.
devamını gör...
elinde cıbındırık fotoğraflarımın olduğunu iddia eden yazar.
bi nickaltı atmazsan ifşalarım seni diye aleni tehdidine uğramışlığım var.
gerçi ben macbook kamerasına yara bandı yapıştıran insanım, kolay kolay ifşam çıkmaz da yine de korkuyor insan.

velhasıl kelam şuraya iki cümle girelim de işimizi garantiye alalım yazarıdır.

mükemmel, harika, müthiş muazzör yazarımız, kendisini severek okuyoruz. kafanın en iyi yazarı. olağan üstü yazar. ailecek takipçisiyiz, bayılıyoruz. fevkalade acayip yazar.

(bkz: şimdi sil o görüntüleri evlat)
devamını gör...
10.
pis yalancı. bunu yapmayacaktın. paylaşıyorum hepsini.
devamını gör...
11.
sevdim seni aga. gel bi ayran içelim
devamını gör...
12.
kendisinin bir aura timsali olduğunu düşündüğüm bu sözlük sensiz hiç olmaz diyeceğim güldüren yazar +mod. *
devamını gör...
13.
hakkında sadece izmiri biliyorum.

ev bizim semt kira misali , kimseyi de tanımıyorum kendimi sorguladım.
devamını gör...
14.
mafya organizasyonuna katılmak için başvurmanız gereken kişi. lider olduğuna eminim, kafamı bile bırakabilirim. rüşvet kabul edip etmediğini de ayrıca merak ettiğim kişi.
(bkz: rüşvet: pubg envanterimde iki tane m24 (bknz: keskin nişancı silahı) var. tam mafya liderine yakışır. hani belki ihtiyaç olur falan...)
devamını gör...
15.
izmir bornova'da manzarasına nazır bir evde oturmaktayım. sözlüğe yeni kayıt olmamın şerefine evimde bir zirve düzenleyip sizlere mangal yakardım lakin malum virüs illeti.

sözümüz olsun diyelim.
devamını gör...
16.
meles çayı kıyılarında dünyaya gelmiş, memleketimiz ve dünyanın en büyük şairlerinden, şairlerin piri, canımın canı kör destancım. geze geze, düğünde şölende anlatırmış destanları. elbette tüm destanlar onun değil, zamanla tüm destanları kendinde toplayarak kaynak, bin pınarın gözü olup çıkmış. (bkz: dengbej)ler falan bu gelenekten çıkmışlardır. o abimize yunan diyemeyiz. döneminin egemen ulusu yunanlara (bkz: helenler)tabiki işi gereği güzelleme yapsa da (ekmek parası işte) gönlünün (bkz: troya)lılardan, (bkz: karya)lılardan yana olduğunu anlarız. öz be öz (bkz: anadolu)lu, öz be öz yurdum insanıdır. keşke bugün yaşadaydı da kahvede falan hikayelerini dinleyebilseydik...
devamını gör...
17.
canımın içi taze mod. yeni çıktı fırından, taze taze diyormuşum. *

sağlam adamdır.
devamını gör...
18.
pamuk seker yetmezligi yasadigi fark edilip mod mertebesine alinan yazar tanesi*.
devamını gör...
19.
herkesin yazdıklarını -sözlükteki yazar için yapılan girdiler- bir kenara bırakırsak;
m.ö. 8. yüzyılda yaşadığı düşünülen symyrnalı ozan. böyle birinin var olup olmadığı bile tam net değildir fakat hakkında çeşitli bilgiler vardır;
mesela ilias ve odyseia destanlarının yaratıcısıdır. kör bir ozandır. destanlarını yazılı değil sözlü gelenek ile aktarmıştır. bu destanlar yanlış hatırlamıyorsam m.ö. 6. veya 5. yüzyılda yazılı hâle getiriliyor. ayrıca diyebiliriz ki kendisi pagan kültürün en önemli insanlarından zira yunan tanrıların özelliklerini, epitethlerini bi nevi o yaratmış eserlerinde ilk o yer vermiştir.
devamını gör...
20.
(bkz: ilyada roman olsun)

kampanyacı antik ozan.

(bkz: cenk erdem)
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"homeros" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim