#araştırma-inceleme

öne çıkanlar | diğer yorumlar

hristiyanlığımızdaki putperestlik(the paganism our christianity); ingiliz araştırmacı yazar ve gazeteci arthur weigallin 1913'te yazdığı din eleştirisi konusunda güzide bir eseridir. arthur weigall, bu kitabında hıristiyanlığın dini ritüellerinin pagan kökenlerini; özellikle güneş kültü esaslı pagan bir din olan mitraizmin hristiyanlık üzerindeki derin etkisini tarafsız, yalın, sürükleyici ve akıcı bir şekilde anlatıyor.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel arthur weigall'in aziz pavlus hıristiyanlığı'nı kendi kaynaklarıyla çok sert bir şekilde eleştirdiği "hristiyanlığımızdaki putperestlik" adlı şaheseri
devamını gör...
doğrudur, tamamen toplama bir din olmuştur hristiyanlık. dini motiflerinde isa resminin, meryem ananın kafasının ardinda güneş vardır. vatikan, eski mısırın yozlaşmış inancı olan güneşe tapar. aziz petrus bazilikasinda da dış cephenin zemininde bu tür semboller vardır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hristiyanlığımızdaki putperestlik" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim