evli ve 7 çocuklu (evet 7), 37 yaşındaki aslan karakaş. ikinci eş olmayı kabul etmeyen 16 yaşındaki (evet 16) amcasının kızını vurmuş. kız hala yaşam destek ünitesine bağlı yaşıyormuş ama vuran şerefsizi hala bulamamışlar.

aslan karakaş'ın eşi kızın annesine şikayetinden vazgeçmesi için para teklif etmiş.

işin daha da garibi, akrabaları kızı ve annesini suçluyormuş. neden vermediniz kızı diye.

kaynak: onedio.com/haber/16-yasinda...
devamını gör...
bu törrre nomis bir tek kadına var. tecavüzcüyü davul zurna, halayla karşılarlar.
lanet olsun sizin törenize!
lanet olsun size!
devamını gör...
3-5 yıl yatar çıkar. ikinciyi alır 5 sene sonra..
devamını gör...
t: ikinci eşi olmayı reddeden kızı vuran adam değil şerfsz olacak olması daha doğru haber başlığı...
gün geçmiyor ki gözümüzü böyle kötü haberlere açmayalım!! abi delireceğim artık gereksiz erkek şiddetinden!
bir düşün yakamızdan ya! 16 yaşında bu çocuk 16!!!! ulan neyine yetmedi 7 çocuk 1 kadın be neyine yetmedi! hem de bir de amcanın kızıymış!
çok öfkeliyim! bu ülkenin erkekleri biz kadınlara bir hayat borçlu!!!
devamını gör...
yahu on yıllardır hakların kardeşliği diye yazıp çiziyorsunuz. ben böyle bir zihniyetle kardeş falan olamam kimse kusura bakmasın. şimdi çıkar bir iki kişi hepsi bir mi der niye genelleme yapıyorsun falan... o da son cümlede saklı ''akrabaları kızı ve annesini suçluyormuş. neden vermediniz kızı diye''. hepsi aynı hepsi...
devamını gör...
yani bu ülkede var olmayı asla bırakmayacak bir insan türüdür maalesef ki. biz de burada 2 gün konuşup sonra unutucaz. kimsenin umrunda değil birileri bişeyler yapmıyo. işin kötüsü, biz elimizden fazla bişi gelmediği için sadece konuşuyoruz bu konuyu ama bu konuda bişeyler yapabilecek gücü olan insanlar da sadece konuşuyo.. yani bi farkları yok ya da hiç konuşmuyolar. hiçbişey söyleyemiyorum..
devamını gör...
mevzu eğitimsizlik ile ilgili, bu düşüncelere sahip insanların iktidarda olmasıyla,iktidar tarafından desteklenmesiyle ilgili. halkın cahil olması yönetenlerin işine geldiği için her gün daha da cahilleştiriliyor, yoksullaştırılıyor halk.bizim payımızda ölüm düşüyor. asıl sorunu fark edip onunla mücadele etmeye başladığımızda değişecek her şey.
devamını gör...
ortaçağ dönemine hızla varmak uzereyiz.
devamını gör...
böyle terbiyesizlik , şerefsizlik,hiç bir yörede ve töre de yok, ilk önce kızı ve ailesini suçlayanlar a allah aynısını yaşatsın ki ciğer leri yansın, zavallı suçsuz insanların günahını almak nasılmış görsünler.
diğer şerefsiz ise , ömrü boyunca gün yüzü görmesin, inşallah acı çekerek uzun yıllar yaşar.
devamını gör...
gelişmeliyiz artik bu cahil zihniyetleri ceza evinde eğitmeliyiz. ne kadar eğitilirlerse artık...
devamını gör...
batının ahlakını almayalım diyenler sayesin de orta doğunun ahlaksızlığını aldık nasıl oldu da bu denli araplaştık nasıl oldu da zaman geçtikçe geriye doğru gitmeye başladık 100 yıl sonra cahiliye devrini yeniden yaşıcaz
devamını gör...
sırf diyarbakırda bu iğrenç olay oldu diye tanımlarda hep oradaki halk suçlanmış. biri diyor hep halkların kardeşliğinden bahsediyorlar ben bu halkla kardeş olamam, biri olayı güneydoğuya kitlemiş, biri diyarbakıra atmış suçu. utanın biraz utanın bu söylediklerinizden. o pisliğin yaptığı kadar sizin bu düşüncelerinizde iğrençtir, kimse kusura bakmasın. bu olaylar sadece belli bir bölgede değil ülkenin dört bir yanında oluyor çözüm bulunmazsa devamda edecektir. bunu yapan ağır ceza almadığı için onu görende cesaret alıyor. umarım bunu yapan en ağır cezayla cezalandırılır bir daha gün yüzü görmez.
devamını gör...
şaşırtmayan hadise. bu ülkede hiçbir şey şaşırtmıyor artık insanı. umarım kızcağız hayatta kalır ve onun için koruma kararı çıkarılır. gerçi bu ülkede mağdurların ne kadar korunabildiği de ortada.
devamını gör...
ailenin verdiği tepki iğrenç. “kızı verseydiniz böyle olmazdı. sizin yüzünüzden şimdi ne oldu.” ananızın *ı oldu işte kına yakın. köyde 14 hane varmış akraba biri de çıkıp bu yavşağa hoop dememiş. sonra da diyorlar ki suçu bu coğrafyaya atıyormuşuz. suçu izlanda ya atmak lazım tabi doğru. beğenseniz de kınasanız da bu tip şeyler o coğrafyada yaygın. ne zamanki aynı şey edirnede de olur o zaman hep birlikte tartışırız, o zamana kadar kimse bu olaya münferit demesin bir zahmet.
devamını gör...
coğrafya kaderdir derler ya al sana örneği, gene şanssız bir kadın ama bu coğrafya için yaşanılan bu hadise sıradan bir olay. kadın olmak zaten zor ama bu coğrafya daha zor be.
devamını gör...
kadını ikinci sınıf vatandaş yapmanın sonucudur. ırkla değil ülkenin cehalet seviyesinin yüksekliği ile açıklanması gereken durumdur. olayı bahane edip ırkçılık yapmanın alemi yok.

kadınlara yapılan zulüm ülkenin her kesiminde yaygın. kadın cinayeti okumadığımız gün yok. kimi ikinci eş olmak istemez öldürülür, kimi ayrıldığı eşi tarafından öldürülür, bir başkası ya benim olursun ya toprağın der.

eğer coğrafya kaderdir diyorsanız da bu kaderi kendimiz yazdık ve yaşıyoruz. bu kadar büyük bir cehaletle nasıl savaşılır, savaşması gerekenler bunu istiyor mu? diye de sormak gerekir.
devamını gör...
dayanamıyorum artık bu ülkeden nefret etmeye, her geçen gün yeni çıkan bir haber bir olay bu ülkeye ve insanımıza olan nefretimi arttırıyor.. yeter artık, yeter. yazık ya yazık kız 16 yaşında... 16 nedir ki? evlenmek istemek ne demek, it herif.. kızın annesine sabır diliyorum, umarım bir şeyler yapılır bununla alakalı ve kız ve ailesi korumaya alınır, kız iyileşince intikam almaya döner çünkü eminim.. karısı olacak kadına da söylenecek söz yok, aynısı kendi çocuklarından birinin başına gelse ne yapardı acaba.
devamını gör...
her gün ama her gün kaçıncı yüzyılda yaşadığımızı yeniden sorguluyorum, ülke olarak 100 yıl geriden geliyoruz. bu zihniyetteki insanları temizlemek lazım.
devamını gör...
bakın böyle sapık zihniyetleri devlet cezalandırmamaya devam edecek olursa insanlar kendi adaletini uygulayacak! böyle bir ş...zlik gözardı edilmemeli ve bu şahıs linç edilmelidir.
devamını gör...
bir an önce bu yaratığı bulup önündekini kesmezlerse daha çok zavallı kadının hayatını yakar. utanmaz, şerefsiz!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ikinci eş olmayı reddeden kızı vuran adam" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim