demiröz eğitim ve yaşam vadisi açılış töreni'nde konuşan milli eğitim bakanı ziya selçuk'un açıklaması.


selçuk, şöyle konuştu:

"işimiz öğretmenlerin ve çocukların yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek. bunun ortamlarını, mekanlarını oluşturmak çok kutsi bir iş. hele bu el ve iş birliğiyle hayırseverler vasıtasıyla olursa o zaman bu meselenin tadı tuzu tümüyle yerine geliyor. ülkemiz, geleceğimiz ve çocuklarımız adına bir sevince boğuluyoruz ve bu sevincimizle beraber de geleceğe dair olan umutlarımız artıyor. bu ülkenin geleceğine ilişkin beklentilerimiz yükseliyor ve bu çerçevede de insana ve insanlığa dair milli ve evrensel olan beklentilerimiz büyük bir yükselişe geçiyor."


kaynak: www.memurlar.net/haber/9723...
devamını gör...
öğretmenlerin yüzünü güldürmek mi? öğrenciye derse devam mecburiyeti vermeden öğretmenlerin ek ders ücretini kesmek, günde 12 saat ders koymak gibi muhteşem bir eğitim düzeniyle mi? yapmayın sayın bakan, artık sadece komik oluyorsunuz.
devamını gör...
bakan selçuk’un son sözüymüş. güldürdü. ilk geldiği zaman tüm herkes gibi benim de görüşüm eğitim bakanı sonunda öğretmen ve öğretmeni anlayacak öğrenciyi anlayacak ona göre bir yol izleyecek yönündeyken maalesef sayın bakan çiçek böcek demekten öteye gidemedi. büyük bir hayal kırıklığı kendisi üzgünüm. evet.
devamını gör...
bu ülkede "ücretli öğretmenlik" denen bir şey varken zor be ziya hocam.
devamını gör...
hahaha yaman şakacısınız sayin bakanım.
devamını gör...
bütün öğretmenler ,ben de dahil acı bir gülümsemeyle sizi karşılıyoruz sayın bakan. gelişiniz muhteşemdi ancak gidişatınız acı,acı,acı.
not: tüm umutlarım tükendi öyle ki bir öğretmen olduğumu unuttum.
devamını gör...
şu süreçte zaten en çok öğretmenlerin yüzü güldü,sıradan halka ne olursa olsun ne önemi var ki?
devamını gör...
valla ben eğitim sisteminin halini gördükçe gülüyorum bir öğretmen olarak, bakanımız doğru söylüyor.
sonuçta nasıl güldüreceğini söylememiş; isteyen sinirden güler, isteyen acılara güler, isteyen mutluluktan güler; herkesin gülmesine kimse karışamaz.*
devamını gör...
3600 nerede bakanım?
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

atma ziya diyerek söze başlıyorum. öğretmenler gülmüştür bu açıklamaya. acı acı hem de. çarpık eğitim sistemi, komik öğretmen maaşları, ek ders ücretlerinin kesilmesi... gülersek de ağlanacak halimize...
devamını gör...
nasıl olsa istediğim notu alıyorum diyerek derslere gelmeyen öğrenciler ,bir dilekçe yazamayıp beni fıtık eden veliler canlı derslere gelip telefonu bir yerde bırakıp giden sorumsuzlar ,bana sorunlarla gelmeyin diyen mudurlukler,canı sıkıldıkça öğretmenleri yerden yere vuran gazeteciler,milli eğitimin en büyük yükü öğretmen maaşlarıdır diyen bakan,öğretmenliği sadece maaş için öğretmenler varken yüzümüz nasıl gülecek dediğim komik beyanat
devamını gör...
(bkz: öğretmenin yüzü gülür mü)
devamını gör...
"öğretmen maaşları bizim asıl yükümüz" diyen bakan'ın trajikomik açıklaması.. yüzler teneke misali, utanmakda neymiş? hak getire..
devamını gör...
kaç tane yakın arkadaşım var hepsi bu sene okulu bitiriyor zehir gibi insanlar. ve inanır mısınız okulun bitmesine bir hafta kala keşke başka bölüm okusaydık diyorlar. 2 yıl önceye kadar bu bölümü seven insanlar işinden soğudu. daha işe başlamadan hem de. neden diye bir düşünün derim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"işimiz öğretmenlerin yüzünü güldürmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim