bir müslüman temennisi..
devamını gör...
allah islami müslümanlardan korusun.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
bu tanımda bahsedilen islamcı ne demek?

islam dininin temel kaideleri allah'a ve resulüne (sav) inanmak şeklinde özetlenebilir. şeriat allah'ın yasası demektir. allah'ın yasası ne demek peki? kur'an demek. dolayısıyla şeriatı reddeden en kesin haliyle kur'anı reddetmiş olur. kur'anı reddeden müslüman olsa bile dinden çıkar. dolayısıyla ben islam dininin bir mensubuyum deyip dini dosdoğru yaşayan birine, sırf sizin görüşlerinizi ve hayat tarzınızı benimsemiyor diye, canınız cehenneme diyemezsiniz. adam zaten cehenneme girmemek, allah'ın rızasını kazanmak için kendine bir hayat tarzı benimsemiş; allah'ın göndermiş olduğu emir ve yasaklara uymaya çalışan birini aşağılamaya kalkarsanız, ölüm anı geldiğinde kimse kimliğinize ya da ailenizin dinine bakmaz, kendinizi müslüman olarak tanımlasanız bile imanınızı kaybedebilirsiniz. sonrası inanmayan kişi için sonsuz cehennem anlamına gelir. 3 kuruşluk dünya için sonsuz cehenneme gitmeye değer mi?

böyle tehlikeli söylemlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. tabi bu tavsiyem kendini müslüman gören kardeşlerim için geçerlidir. inanmayan biri için bunların bir önemi de dolayısıyla yok. inansanız da inanmasanız da kim olduğunuz ne olduğunuz fark etmez; araştırmanızı, okumanızı ve bu din neymiş bu insanlar neyden bahsediyor diye bir bakmanızı öneririm. sevgilerimle.

edit: bir alttaki arkadaş araptapar vicdansız islamcılar demiş; hemen açıklama yapalım. insanlığın en başından beri birçok şeriat gelmiştir, yani kimi toplumlar için allah'ın koymuş olduğu yasa ve kurallar farklılaşmıştır. ancak işin özünde islam tek dindir, dolayısıyla islam araplara da inmekle birlikte tüm dünya için gönderilmiş evrensel bir dindir. siz bir ırkı sevmiyorsunuz diye, işin özelinde sizi ilgilendiren bir durumu, islam'a bağlayamazsınız. tüm islam dünyasını hedef de gösteremezsiniz. mesela ben bir türk vatandaşı olarak, kendini bir türk olarak tanımlayan siz ile aynı düşünceleri paylaşmıyorum. dolayısıyla ikimizin görüşlerini değerlendiren başka bir ırka mensup biri, birimizden birini beğenmeyip tüm türk ırkını aşağılamaya kalktığı bir senaryoda sizinle aynı duruma düşmüş olur. işin özü insan olabilmekte. ne diyelim allah bizi insan eyleye.
devamını gör...
her vicdanlı türk vatandaşının, araptapar vicdansız islamcılara demesi gereken çok haklı ve yerinde bir sözdür. canınız cehenneme ulan sizin islamcılar, canınız cehenneme!..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"islamcılar canınız cehenneme" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim