haddi hududu aşmış, şaşırmış demektir.

uzun vadede de cins ve tür olarak insan neslinin yok oluşu ya da soykırıma uğraması gerçekleşir.

ingiliz empristlerinin bütün akli , ruhi melekeleri inkar edip her bir şeyi duyu verilerine indirgemesi sonucu insan aklı tüm vicdan ve merhametini kaybedip 2 büyük dünya savaşında 100 milyon insanı ve tüm doğayı katlettiği gibi , kadın da erkekleşirse dünya tamamen vahşileşir. domuz sürüsü gibi bir dünya olur. kadın , tabiatta dengedir. ne sırf erkeğin güç insiyatifine , ne de sadece kadının feminenliğine bırakılabilir.
devamını gör...
bir de daha yaygını olan herifin kadınlaşması vardır.

(bkz: bülent ersoy)
devamını gör...
ne kadar çirkin bir başlık !
toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin yaşamın her alanına nasıl yayıldığına bile bakmadan böyle bir tespit yapmak bu eşitsizliğe ortak olmaktan başka bir şey değil.
sadece tek bir kaynak açıp toplumsal cinsiyet eşitsizliğine ve sonuçlarına baksanız keşke. köklü değişiklikler yapılması için tüm dünyada çalışmaların olduğu bir konudur bu , hatta bu çabanın sonucunda gün yüzüne çıkartılan asıl gerçek yoksulluğun kadınlaşmasıdır , kadının herifleşmesi değil!
ayrıca bu bir bakıma erkeğin kadınlaşması yüzündendir ; böyle akademik bir tespit döşemek isterdim buraya ama yorgunum kısaca şunu diyeyim bitsin gitsin, çok bile bu başlığa;
siz ülkü ocaklarından * dar pantolon cilalı tırnak babet çorap 3 lüsüne bu kadar hızlı geçmeseydiniz ve analarınıza güvenip sırtınıza yaslanmasaydınız kadın kendi toplumsal rolü içinde ilerleyecek , güçlenecek ve iş dünyasındaki yerini erkekleşmeden ve kadınlaşan erkekten açılan boşluğu doldurmaya gerek kalmadan kendi belirleyecekti.

rahatsız olacaksanız erkeklerin kadınlaşmasından rahatsız olun.
ayrıca herkesin rahatsız olmaya hakkı var , biraz rahatsız olun canım
devamını gör...
herifin kadınlaşmasından iyidir.
devamını gör...
kadın olmazsa erkekler hayvanlaşır
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kadının herifleşmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim