bursa'da yaşayan şiddet mağduru kocadır.

--- alıntı ---

bursa'da kıskançlık krizi geçiren karısı tarafından oklava ile darp edilen, kolu ısırılan ve kısıtlamaya rağmen sokağa atılan adam yaralandı. 'bu sefer kadın şiddeti' dedirten olaya maruz alan çaresiz gözüyaşlı koca, ''geçen akşamda dövdü, darp etti, kolumu ısırdı alsınlar götürsünler'' dedi. öfkeli kadının şiddetinden polis ve sağlık ekipleri de nasibini aldı. bir 112 personeli kapı arasında sıkışma tehlikesi yaşadı.

--- alıntı ---
haber kaynağı

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
(bkz: feministlerin uğramayacağı başlıklar)
devamını gör...
tüm olayı cocuğunun önünde kapalı ortamda sigara içmesi özetlemiş.
devamını gör...
şiddete uğrayan kadın erkek insan hayvan farketmeksizin her canlıya üzülürüm.. haketmiştir erkek değil mi hep kadınlar mı dayak yiyecek tarzı entryleri kabullenemiyorum
devamını gör...
üzücü bir durum gerçekten. insanlar istisnasız her şey için şiddete başvurur oldu. tabii ki bunun cinsiyeti de yok. artan şiddet, öfke ve cinayetlerin altında yatan psikolojik ve özellikle sosyolojik nedenler için çalışmalar yapılması gerekiyor. eğer yapılmazsa, mağdurlar daha da mağdur ve acımasız insanlar daha da acımasız olmaya devam edecek.
devamını gör...
adam sayısı gittikçe artan başlık. ( 9 oldu)
devamını gör...
şiddetin cinsiyeti yoktur diyorum bu başlığa her türlüsü berbat. sadece toplum olarak kadınların dayak yemesi kanıksandığı için bunu görmek tuhaf gelmis olabilir. kimse şiddeti hak etmez şiddetle çözüm olmaz. aşalım bunları lütfen.
devamını gör...
adama üzüldüm erkek adam kadından dayak yer mi? abi sen kafayı mı yedin.
devamını gör...
gerekli olan cezayı alması gerekir bu kadının. bu bir suçtur. adalet tecelli ederse şansına. olayı cinsiyete indirgemeye gerek yok.
devamını gör...
şiddetin cinsiyet ayırt etmeksizin insanlara sirayet etmesi tehlikeli bir gidişat. o selvi boylum al yazmalım filmindeki sevgi sözcüklerini kullanan çiftler artık iyice azalıyor.
devamını gör...
şiddetin cinsiyeti, insan/hayvan ayrımı, yaşı vs. savunulacak hiçbir tarafı olamaz.
devamını gör...
üzüldüğüm durum. o adamın bakışı falan.

devamını gör...
aslında bu haberin en iğrenç kısmı, kadının çoluk çocuğunda bulunduğu o evde sigara içmesidir. adama verdiği zarar bunun yanında sıfır kalır.
devamını gör...
birçok insan tarafından komik karşılanacak olan durumdur maalesef.
devamını gör...
bu nasıl bi sünepelik ya. adama üzülüyor gibi oldum yok gram üzülmedim. bir erkek şu duruma düşmemeli.

şöyle bi cisim ile en başta evlenmek hataydı zaten.

neye göre evleniyorlar, neden niçin?

çocuğu alıp boşanır inşallah dicem ama bu adam o çocuğa da bakamaz.

yazık. dayağı yediği gibi çocuğu evde bırakıp kaçmış. ortam tımarhane, böyle bir erkek olmaz lan.
devamını gör...
şiddeti haklı çıkaracak herhangi bir sebep yok. ortada ciddi bir sorun varsa boşanma davası açarsın biter. hep kadınlar mı şiddete uğrayacak gibi bir düşünce olamaz, bunu diyen insan zaten' fiziksel şiddet' durumundan rahatsız değildir ve imkanı olsa kendisi de buna başvuracaktır. fiziksel ve psikolojik şiddetin kime yapıldığından ziyade kendisinden rahatsızlık duyulmalı. adam muhtemelen eşi tarafından ilk defa bu muameleye maruz kalmıyor, umarım gereken ceza verilir. yine de kadının psikolojisi pek normal gelmedi bana.
devamını gör...
üzüldüğüm olaydır. biz kadına şiddete hayır derken, kadınlar dövsün diye dememiştik. o kadar tahammülsüz bir toplum haline geldik ki, insanlar en ufak bir olayda dahi şiddete başvuruyor. şiddetin gerçekten savunulacak yanı yok. kıskançlık nedeni ile denmiş birde, ablacım güvenmiyorsan boşa, aldattı mı boşa. niye dövüyorsun? şiddet çözüm mü?
imza: bir feminist. #205205
devamını gör...
erkek sığınma evine nakledilmesi gerekir.
devamını gör...
eşine el kaldırmayan adamdır. evet. eşine el kaldırmayan herkes adamdır. onun gücüyle seninki bir değil sonuçta.
devamını gör...
insanlığa sığmayan elim olay. naiflik ve zerafet temsili olması gerektiğini savunduğum biz kadınlara yakışmayan hareketler. kötü kötüdür cinsiyet fark etmeksizin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"karısı tarafından oklava ile dövülüp sokağa atılan adam" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim