rahmetli kemal sunalın yaşarken orhan gencebay denilen her devrin yalakası, ağlak şarkılarıyla dinleyenin moralini bozan arabeskçi bozuntusuna verdiği ibretlik bir ayardır. kemal sunal; aynı zamanda bir halk adamıydı, kimin gerçekte ne olduğunu gayet de iyi biliyordu ve arabesk kültür ile gencebay orhan gibi sulugöz arabeskçilerin mağdur edebiyatıyla siyasal islama stepnelik yaparak türkiyeyi nasıl bir yıkıma götürdüklerini taaa o zamanlardan beri görmüştü. bu olayın şahidi cüneyt arkındı, ilgili olayı o anlatıyor: odatv4.com/guncel/cuneyt-ar...
devamını gör...
cüneyt arkın'ın, hayatını kaleme aldığı "benim kahramanım türk halkıdır" adlı kitap sayesinde, kamuoyunun haberdar olduğu gerçek.
devamını gör...
"kamal" sunal halkın sanatçısı da, mr gencebay kimin sanatçısı?
orta direk devlet memuru halk da, tekstil atölyesinde, inşaatta çalışan gençler halk değil mi?
torbacılar, cg sürücüleri ne mesela?
...
delilik çağından mülhem, idealizm öldü..
kolpacılık, piç zekalılık artık sizlere ömür, toplumunla yüzleşme zamanı.
10+ milyon peshtuni, afghani, assyrian ve bilimum yedi kollu canavarın kol gezdiği coğrafyada şehirli elitlerinin bembeyaz kıçını ultra lüks güvenlikli siteler ne kadar koruyabilir?
devamını gör...
kemal sunal, cüneyt arkın kendi dönemlerinin türkiye şartlarını sinemaya aktarmışken, orhan gencebay' a niye itiraz ettiler ağnaşılır gibi değil?

kemalizmin yaşattığı arabesk hayatı kendileri beyaz perdede işlemişler. orhan gencebay'da bu arabesk hayatı seslendirmiş. demek eyi seslendirmiş ki o devirlerde en yüksek kaset satışlarına ulaşmış. evet.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kemal sunal'ın orhan gencebay'a verdiği ayar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim