ankara sahaflarından ali gökhan tuğ'un kurduğu sitedir. her türlü kitap, antika ve efemeralara ulaşılabilecek bir satış platformu. bu alanda nadir kitap tekel durumundaydı. kitantik farklı bir seçenek olması açısından çok önemli. nadir kitap'tan farklı gerekçelerle memnun olmayan sahaflar genelde kitantik üzerinden satış yaparlar. bu açıdan bir alternatif oluşturuyor kitantik. iki siteyi de kullananlar daha ağırlıktadır tabii. nadir kitapta satılan her kitap için satıcılardan yüzde on komisyon alınıyor. sanırım bu fahiş uygulama kitantikte yok. bugüne kadar pek çok alışverişim oldu ve herhangi bir sorun yaşamadım. sitede aynı zamanda online mezatlar da yapılıyor. bu kısmı beni daha çok ilgilendiriyor. mezatların çeşitliliği ve yaygınlığı açısından çok zengin değil. nedense pek tercih etmiyor sahaflar. belki yeterince ilgi çekmiyordur. ben takip ediyorum; ilgimi çeken şeyler çıktığında almaya çalışıyorum. mezatlarda komisyon alınmıyor. alıcı için çok önemli bir avantaj. farklı sahafların yapacağı kaliteli mezatlar ilgiyi artıracaktır bence. belki reklamının iyi yapılması gerekir. çünkü sahafların bu mezat işine pek girmemesini ben anlayamıyorum doğrusu. eğer temel çekince kitapların ''yenmesiyse'' makul başlangıç fiyatları belirlenebilir. kitapların değerlendirilmesi için çok iyi bir fırsattır mezatlar. kısa süre içinde onlarca, yüzlerce kitap satmış oluyorsunuz. sahaf etiketine sahip olup aslında sahaf filan olmayan pek çok kişi tıpkı nadir kitapta olduğu gibi burada da ağırlıkta. maalesef buna bir çözüm getirmek pek mümkün görünmüyor. sahafiye kitap bakınırken her yanınız ders kitabıyla doluyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim