ığdır'da bir köy (aynı isimle başka yerlerde de var bkz elazığ)
2021-2022 yılları arasında ilginç bi şekilde köyün nüfusu yüzde yüze yakın artmış. yol yapımı vs mi yapıldı, ya da gurbetçiler mi döndü ya da her ikisi de mi bilinmez veya dış veya iç göç mü oldu, birleşme mi oldu anlamadım. bir şeyler dönüyor hocamm. ikamete göre mi yoksa başka türlü mü, muamma...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
sistemli olarak kars ve ilçeleri dolayısı ile ığdır ve ardahan kürtleştiriliyor, benim düşüncem büyük olasılıkla azerbayban doğusunda karabağ-ermenistan arası ve azerbaycan bütününde da kürt nüfusu artması vardır.(varsayım) ..

bizim salak sağcıların boş beleş laflarını kale almıyoruz , kürtler ve azeriler ermenistan'ı hiç sevmezler ,ben 36-38 sene önce kars ve ardahan'da çok kalıyordum ,ardahan 'da kürt nüfusu vardı,fakat şafi değil alevi kürtlerdi ,ayrıca damal'da alevi türler var karıştırılmasın. kars'ta fazla değildi ,ığdır'da ise %20-25 civarı idi.
büyük olasılıkla kürtler sovyet topraklarında ki bütünlüğe erişmek istiyorlar .azerilerin işine gelir hiç bir zaman kürtlerle dostluklarını bozmadılar .
bizim salak sağcılar ve sağcı iktidarlar hala ermeni -kürt ittifakından medet umuyorlar ,salak diyorum gerçekten salaklar ,allah'ın malları 2012 pkk yöneticisi bese hozat beyanatını okuyun diyeceğim ama ,ne desek boş.
kim gelecek köye.
çok zorladılar karadeniz'e girmek için hatta kastamonu'ya kadar gerilla yönlerdiler karadeniz'den pkk'ye ekmek çıkmadı artvin'de bile dışlandılar ki artvin 84'de çok destek vermişti.
gürcistan ve lazistan'da da destekleri yok (acarya) tek dostlaları kafkasya'da azeriler, azeriler sor kürdistan zamanında kürt sovyeti meclisinde temsil ediliyorlardı ,stalin uyandı sor -kızıl kürdistan sovyetine son verdi kürtleri ermenistan desteği ile iç asya'ya sürdü .şimdi işler değişti ama bizim devlet ninni
..
pkk'nin geniş alnda sor kürdistan söylemleri yakındır .
biz hala kıçıkırık israil yanlısı (pkk isral'i destekliyor bilelim) azerilerden medet umuyoruz ,beyin olmayınca ???



biz çok hata yapıyoruz azeriler yerine ermenistanla iyi ilişkiler kurmalıydık ama iç siyaset neyse dışta aynı, sürekli boşl beleş propaganda.
neler olacak göreceğiz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"küllük köyü" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim