baktım herkes kaplumbağalar ile ilgili başlık açıyor, bende açayım dedim.

kırmızı kaplumbağa 2016'da gösterime girmiş fantastik bir animasyon filmdir. dram falan da içeriyor.

blu tv bedava olduğunda izlemiştim. hikâyesi çok klasik fakat sırf müzikler ve çizimler için bile izlenir. hiç konuşma yok filmde.
devamını gör...
80 dakikalık bir hayal alemi, düşündüren, sorgulatan, sevimli ve vurucu bir animasyon.
2016 fransa yapımı. michael dudok de wit yönetmenliğinde, totoro, denizkızı ponyo, prenses kaguya gibi gönlümüzdeki yeri apayrı karakterleri yaratan miyazaki ustanın ghibli stüdyolarının da yapımcılığında katkısı olan nefis bir ses yok, görüntü çok seyirlik.


ıssız bir adaya düşseniz ne olur? işte bu adama da aynısı oluyor. kalakalıyor. kurtulmak için elinden geleni yapıyor, didine didine, bıkmadan usanmadan sallar yapıyor kendine. fakat nafile, bir kırmızı kaplumbağa deviriyor her yaptığı salı. ne zaman ki yürüdükleri ayrı patikalar kesişiyor, kaplumbağa adamın can yoldaşı bir kadına, beraber geçirdikleri yıllar bir minik oğlana, ada hayatı da zorlu olduğu kadar zevkli ve mutlu bir hayata evriliyor.


modern çağın kalabalıkları içindeki perişan yalnızlığı sorgulatan, özgürlük ve aile bağları, kendini gerçekleştirebilmek, doğanın varlığı ve dahası.

filmde diyalog yok.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"la tortue rouge" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim