tam olarak 10 gün oldu mu bilemiyorum ama bir haftası kesin vardır.gözlerim -4.00 numara miyop olduğundan burnumun ucunu zaten zor görüyorum, bir de sürekli tak çıkar artık imanım gevredi.saldım ben de...şimdilik aşırı derece göz kuruluğu, batma ve kaşıntı şikayetlerim görülmeye başladı.umarım kör olmadan kendime üşenmeyip bir gözlük alabilirim.
devamını gör...
enfeksiyon riski vardır, ve uzun vadeli komplikasyonlar yaşayabilirsin. sevgili yazar bence kesinlikle çırarılma vakti gelmiş ve geçmiş bile. geçmiş olsun.
devamını gör...
çok ama çok yanlış yapan, korneal neovaskülarizasyon geliştirip gözünün oksijensiz kalmasına neden olacak kişi.

hassas kimseler tıklamasın lütfen görsele

kan damarları aşırı genişlerse bir daha lens de kullanamazsınız büyük ihtimalle. o nedenle sevgili yazar, lütfen üşenmeyip çıkarınız lenslerinizi.
devamını gör...
kendine acımıyorsun bari lenslerine acı diyeceğim başlıktır. bir haftaysa sıkıntı yok ama 10. gününde isen zaten lens de artık bir noktadan sonra organın haline gelmiştir. 1 aylık lensi 2 ay kullanan ya da lens solüsyonunu zift rengine dönüşmeden değiştirmeyen kişileri gördü de bu gözler hiç çıkarmadan 10 gün hatta yazar deyimiyle bir hafta kullananı ilk defa görüyor. hadi be abartma sende süresi yoktur isteği gibi kullanır diyenler olacaktır, siz onlara itibar etmeyiniz. çünkü lens gün boyu takıldığında bile mutlaka batma,ağrı,sulanma, göz kuruluğu yapar. bunun anlamı gözün yorulduğu, (lens takan insanlar gözlerini daha çok kırpma gereği hissederler). çıkar ve acilen lens kabına solüsyonunu doldur ve lenslerini koy. 2-3 gece suda beklet.(akşamdan nohutu suda ıslatıyoruz) aksi halde ameliyatla lenslerini aldırtmak zorunda kalabilirsin. -4 numara gözle önünü görmesen kendine daha az zarar verecek yazarımıza haykırıştır. (bkz: gözünden sünnet olacak yazar adayı)

görsel
devamını gör...
benim bir tanıdığım bir gün gece lensle uyuyor sabah da gözündeki lensi unutup yeni lens takıyor. bir iki saat sonra her yer bulanık diye doktora gidiyor. adam şok...
devamını gör...
bu kadar lenssiz yapamıyorsanız e gözlük takın daha iyi değil mi diye sorguladığımdır. şaka maka 20 yıl olmuş neredeyse gözlük takalı ve bir gün olsun hiç ağırlık yapmadı, garipte hissettirmedi. yok ben hayatı doruklarda yaşıyorum diyorsanız bilemem tabii.
devamını gör...
insan değildir bence maldır .lens belli süre sonra suyun icindede dursa kuruyor günü geçtiği zaman göze takıldığında gözü insanın seyretmeye ve kızarmaya başlıyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"lensini 10 gündür gözünden çıkartmayan insan" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim