hikaye-öykü / edebiyat
10 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

mustafa kutlu' nun yazdığı ve okuduğum ilk eserlerinden birisidir. kitap 2007' nin mart ayında yayınlanmıştır. içerisinde toplamda 3 hikâye bulunan kitap çok samimi bir üslupla yazılmış. kutlu' yu bilenler bilir, sanki okuyucuyla konuşuyormuş gibi sanki beraber çay içiyorlarmış gibi anlatır hikayeleri. bu kitapta işte böyle. menekşeli mektup adlı ilk hikâyeden alır kitap ismini. ilk hikâye beni çok duygulandırmış ve bir o kadar da sinirlenme sebep olmuştur.

bir postacının ve postacının platoniği olduğu kıza kızın eşinden götürdüğü mektuplar... böyle başlayan bu hikaye bile benim biraz üzülmeme sebep olmuştur. menkeşe kokan bu mektuplar insanı sanki geçmişe götürüyor.

ikinci hikâye ise hac seferinde görevli olan bir şoför ve bu şoförün geçirdiği bir kaza. yardım için tüm umutları bitmişken en umulmadık bir anda kendisine yardım edilmesi. içimi ısıtmıştı bu hikaye.

son ve 3. hikaye ise sarıkamış harekatı' nda görevli olan ama rusların eline esir düşen 2 askerin yaşamı konu alınmakta.

konular her ne kadar sıradan görünse de bu hikâyeler ile kutlu insanlara önemli mesajlar vermekte. kıssadan hisse alabileceğiniz bu kitabı okumanızı öneririm.
devamını gör...
okuduğumda beni gerçekten etkilemiş bir kitaptı. özellikle menekşeli mektup adlı ilk hikaye...


bir postacı ve evlendiği kızın eskiden sevdiği adama kaçması, sonrasında postacının platoniği olduğu kıza kızın eşinden mektuplar götürmesi ama kızın eşinin yurt dışında metresiyle beraber olması... ve resmen kızla dalga geçer gibi seni seviyorum tarzında mektuplar göndermeye devam etmesi. cidden beni çok etkilemiş ve gerçekten çok üzmüştü.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"menekşeli mektup" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim