buradan

geçtiğimiz günlerde israil'e 1 milyon dolar bağış yapan mercedes markadır. dincilerdeki mercedes sevdasına bak be din kardeşlerine bomba atılırken mercedes makam aracı alıyorlar sonra sohbetlerde falan filistinli din kardeşlerimiz diye zırlarlar.

22 yaşındayım umarım bir gün şunlara da dilan polat tarzı bir operasyon yapıldığını görürüm.
devamını gör...
ılımlı müslümanlara göre ne desek din düşmanıyiz.
asıl din düşmanı bunlar,
asıl bunlara ses çıkarmayan sizlersiniz.
devamını gör...
din olayında doğru konuşan veya doğru davranan birine denk gelmek neredeyse imkansız gibi.
aralarında bir cami imamını görmüştüm. "halk israilin ürünlerini tüketmezken veya dökerken sizden de mercedeslerinizi bırakmanızı bekliyoruz." tarzında konuşması olmuştu.
çünkü ilklerde "din kardeşlerimiz için savaşa gidelim." veya "türk ordusu filistin için yola çıkmalı." gibi sözler dönüyordu. lafta hepsinin din kardeşi ama işlevde pek göstermiyorlar. o konuşanı gördüm onlardan mesela ama icraate döken 1 kişiyi bile göremedim. (:
islam ile araplık aynı değil. ve din kardeşi denilen arapların tarihte hep ihaneti var. suriyelilerin de, filistinlilerin de. bizi katleden toplumlar için kendi insanlarımızı direkt ortaya koyan insanlardan hoşlanmıyorum. ne askerlerimizin ne de halktan normal insanların. bu ihanet olaylarından sonra atatürk'ün bir lafı var. tabi ki de söylemeyeceğim bilmeyen gitsin öğrensin.
düştükleri durum bizi düşman gözüyle görseler bile üzücü çünkü savaş ama bazı durma noktaları var. yardıma gitmek için can attığınız insanların türklere yapılan katliamlara karşı tutumlarını biliyor musunuz mesela? hani din kardeşi dediğinize göre onlarında normalde bizim kardeşimiz olması gerekmiyor mu? bakıldığında onlar için gerekmemiş.
başka ülkeler için gösterilen hassasiyeti ve ilgiyi siz kendi toplumunuza gösterdiniz mi?
yakın ülkelerdeki işgal ve süren savaşların bize sıçrama ihtimalini düşünebildiniz mi?
farklı ülkelerden aynı amaç için toplanmış insanların (genelde erkek) artışıyla ve denizlerdeki savaş gemileriyle bir iç ve dış savaş çıkarılabileceklerini görebilecek kadar kendi toplumunuz ve ülkeniz için hassasiyet ve ilgi gösterebildiniz mi?
peki bu ihtimallerin gerçekleşmesiyle neler olabileceğini düşündünüz mü veya neler yapabileceğinizi ya da elinizden neler geleceğini?
onlar örümcek ağı gibi ülkenin her yerinde değil mi? sen din kardeşi derken çıkacak karışıklıkta seni en iyisinden kevgire çevirirler.
daha iç karışıklık çıkmadan haberlere bakınca bizim insanlara olan tavır ve davranışlarına baktığımızda ben hiç dostça yaklaşım görmüyorum. siz nerede gördünüz? çocuklarımızı öldürürlerken mi, kadınların sapıkça videolarını çekerken mi, açık giyinen çocuklara bile ağızlarinin suyunu akıtırken mi, kızları parke taşıyla öldürürken mi vs.?
dost ve düşman ayrımı yapamayacak kadar durum vahim.
yapbozun parçalarını birleştirmek akla bile gelmiyor. anca bön bön bakılsın parçalara.

not; burada genelleme yaptım. hepsi kötü demiyorum ama iyileri nadiren var. aynı durumda biz olsak yardımdan ziyade bizim karşımızda olanlarla saf tutarlardı. ki eski olaylara bakıldığında öyle yapmışlar.
türk askerlerinin kendi milleti dışında savaşıp can vermesi olayı ağrıma gidip sinirlerime dokunuyor. bir de eski zamanın anlayışı da yok. menemen olayında nasıldı şimdi nasıl mesela? hem yanlarına kalıyor hem de biz daha çok kayıp veriyoruz. dinci adam ağzına "türk askeri" lafını alıyor sanki iç işler veya cb. ne alaka yani? bir de lafta kalan sözler edip yapıyor bunu. oyuncak mı onlar? kurşun geçirmez mi?
şehit haberi olduğunda hâllerini de görüyoruz yani.
ülkede kaç tarikat var biliyor musunuz, menzil tarzı geniş ve büyük olanlarının hadi araçlarına neyse diyebileceğiniz özel hastaneleri var ve odalarına bir bakın. islam değil araplar resmen. hani o şatafat ve ihtişam kendilerini belli ediyor. zenginlik yüreklerinden çok ceplerinde. peki söz de dinlerinin aslı bu mu?
dinleri diyorum çünkü benimki öyle değil. az ve öz olan israftan kaçınan, komşusu açken doyuran, dosta veya düşmana ihanet nedir bilen ama yapmayan, aç ve açıkta olanı yedirip giydiren, yetimi/öksüzu koruyup kollayan, elinden geldiğince yardımsever ve cömert olan, öğrenmeye önem veren, harama el uzatmayan, kötülükten kaçınan, kul hakkına girmeyen, kötü söz/yalan söylemeyen ve iftira atmayan, hak etmeyene olsa dahi o iyiliği allah'ın rızası için yapan (allah'a olan inancı için yani çünkü yüreğinde ona yer açmışsan senin kendini yürekten ve zihinden arındırman gerekir.) vs. bizim ki bu değil miydi? ne ara o gerici zihniyeti bizimki yerine koyduk ve onları bizden zannediyoruz ya? kendinize gelin bir...
devamını gör...
(bkz: din bu)
devamını gör...
müritleri tarafından kaç bin kola içenden edilen kâr kadar para ediyor şeyhimizin aracı, buna binmese olmaz mıydı diye bir düşünce ve sorgulama gelmeyecek olan şeyhtir. muhtemelen aracın sigorta ve kaskosuda allianz firmasından falan yapılmıştır.

neyse en azından bu şeyhlere kurnaz, akıllı falan dememizi kanıtlamış oldu. kız alırsan balkandan, araba alırsan almandan diye boşuna dememişler. benimde param olsa ben de alman arabası alırdım da işte malum yukarıdaki şükredene veriyor!

yarasın hocam. nutuk atarken cola bebek kanı falan edebiyatı yapmaya devam hee aman aksatmayalım halkı bilinçlendirelim.

(bkz: gerçek islam)
devamını gör...
din insanı köleleştirir. cezalandırıcı bir tanrının gazabından korkutarak din tüccarlarına dünyevi hakimiyet kazandırır. onlar lüks içinde yaşarken size şükretmenizi telkin ederler...
devamını gör...
e aptal olmayın be abi. şeyh uçmaz mürit uçurur. gavs kim allah aşkına ?
devamını gör...
din insanı köleleştirmez, dini kullananlar insanı köleleştirir.

olguları eylemlere dönüştüren insan olduğu için islam inancına sahip biri kötülüğe ve olumsuz davranışlara düşmemeli.

kimileri dini kullanıp insanları sömürür kimileri de atatürk'ü kullanarak insanları sömürür.
devamını gör...
fakire şükretmeyi öğreteceksin ki zenginin düzeni bozulmasın. din, insan aklına vurulan bir prangadır ve insanları köleleştirmenin en etkili yoludur. din en tehlikeli uyuşturucudur...
devamını gör...
vallahi utanıyorum. bu utanç ile nasıl yaşayabiliriz? 15 milyoncuk nedir ya 500 bin usd falan ya para değil. cidden en kısa sürede bu ayıbı kapatmalı tank gibi bir şey almak gerekiyor sıkı şekilde savunabilmek için zira cennetin kapısının anahtarını taşıyorlar. alimallah almazlar içeri falan. haşa huzurdan. vay vay. welcome to turkey. ( türkiye de böyle şey olmaz kesin turkey de olmuştur.)
devamını gör...
(bkz: gövde gösterisi)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"menzil şeyhinin 15 milyon tl'lik makam aracı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim