1.
algılanışına göre hem erotik hem korkunç gelebilen konaklama mekancıkları.

bu algıları oluşturan bilumum cinayet filmlerine ve darkside erotik yapımlara saygılar. türkiye'deki çeşitleri daha çok cinayet işlenemeyecek kadar karaktersiz duruyor. ancak zaten mesele masum masum konaklamak olduğu için çok da şaapmamak lazım.
devamını gör...
fiyatları otellere oranla oldukça ucuz olan konaklama mekanlarıdır. genellikle yol kenarlarına inşa edilir. dinlenme tesislerindeki konaklama yerlerinde de bu isim verilir.
devamını gör...
bu sevimli fakat bakımsız günü birlik kalma yerleri otoban kenarlarında abuk sabuk yerlerde olurlar genelde. ya da atıyorum bir otogar kenarında görebilirsiniz. otel ve hotelden farklıdır. yazdığım bu iki kavram da birbirinden farklıdır. otel ve hotel kadar lüks olmasa da yeme-içme, barınma vb. ihtiyaçlarınızı düşük kalite ve düşük bütçe ile karşılarsınız.
devamını gör...
karayolu ile yolculuk yapanların araçları ile geçerken durup konaklayabilecekleri tesise verilen isim. bu sözcük motor - hotel sözcüklerinin birleşiminden ortaya çıkmış. esasında otel sözcüğünün gerçek ismi hotel. yani fransızlar h harfini okuyamadıkları için, sözcüğü otel şeklinde okudukları için dilimize otel ismiyle yerleşmiş. hotel var, motel var. biri büyük, biri de küçük oluyor.
devamını gör...
yol kenarlarinda olan oteldir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"motel" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim