tam bir genelleme olmasa da, kendi kendime yaptığım bir istatistik diyebiliriz. pek tabii bunları bir çok mühendisle arkadaş ve sevgili olmuş biri olarak söylüyorum:).
başlıyorum :

mesela kafaları hep karışıktır, ne istediklerine bir türlü karar veremezler. bu yüzden sizin aklınızı da karıştırırlar. hatta kendinizden şüphe etmenize bile yol açabilirler.
sürekli düşündükleri ve kendi içlerinde analiz yaptıkları için ,arka planda bir çok sekme açık kalmıştır.
beyin bu kadar çalışırken her şeyi kaldıramayıp error verir çoğu zaman. bir bakmışsınız saçma bir an da yalnız kalmak isterler. ya da zaten asosyal olan hayatlarını daha da izole edip içlerine kapanırlar.
sonra bir şeyi yaparken(bakın herhangi bir şeyi); sanki bir görev icra eder gibi, kitabına uygun ve kullanım kılavuzundaki talimatları yerine getirirmişçesine yaparlar. tamam düzgün ve eksiksiz gibi görünebilir ama duygusuz ve robotça olur.
bana göre dünyevi bir çok şeyden de bayağı uzaklar. bence bunun nedeni de; çevrede olan biten bir çok şeyin saçma ve zaaflarla ilgili olduğunu düşünmeleri ve komik bulmaları.(e.g : watsapp mesajlarına bakmazlar, çok fazla sosyal medyayla ilgilenmezler).
son olarak da kendilerince çoğu kişiden zeki olduklarını düşündükleri için etrafındakileri küçümseyip, içten içe salak olduklarıyla dalga geçerler.
devamını gör...
niye öyle dediniz hanımefendi. alındım, gücendim.
t: yanlış önerme
devamını gör...
tanıdığım ne kadar mühendis varsa özellikle makine mühendisleri çok zekiler. ondan mütevellit böyle olmuş olabilirler :) her an her şeyi hesaplıyor gibiler :)
devamını gör...
bir mühendis ile evli bir mühendis olarak katıldığım önermedir.
eşim ve beni geçtim, bir oda dolusu mühendis ile çalışıyorum. hepsi kafadan kırık.
dünyevi şeylerden uzak olma maddesine çok katılmıyorum. tüm gün iş yerinde sürekli saçma sapan sıkıntılar ile ilgilendiğimiz için akşam eve gidince bazen bir bira açıp çok zeki olmayan insanların instagram reellerini izlemeyi seviyorum. ama son madde doğru, o reelleri izlerken ahahah mal diyerek dalga geçiyorum.
devamını gör...
tüm genellemeler gibi bu da yanlış oldu galiba kimse bu başlığı değerlendirmemiş *
devamını gör...
yanlış bir önerme. zeki olmak veya zeki olarak adlandırmak gibi bir gayemiz yok. çözüme odaklıyız. birkaç adım sonrasını hesaplıyoruz. boş beleş işlerle uğraşanlar ile kafa yaptığımız doğru ama bu kendi aklımızı beğendiğimizden değil onların salaklığından...
devamını gör...
mühendislik burcuna sahip olanlarda sıkça görülen özelliktir.
devamını gör...
aldığımız dersleri göstersek dua sanıp amin diyecekler haberleri yok.
tanım: yanlış önerme.
devamını gör...
çekilin ben geldiim. şimdi şöyle düşünün ülkenin genelinde bir kafa kırıklığı var. e bu kafa kırıklığı mühendislikten kaynaklansa fena mı olur? hem adını koymuş oluruz.
yakışıqlı mühendisler eqlesin.
devamını gör...
sağlam kafayla mezun olunamıyor çünkü.
devamını gör...
şiddetle yaşam bilgeliği üzerine aforizmalar’ı okumasını önerdiğim yazar beyanıdır.
bahsettiği mühendis kişilerin neden kendini izole edip yalnız kalmak istediklerini ve dünyevi bir çok şeyden uzak olduklarını anlatan bir bölüm var orada.
kendim de mühendis olduğum için övünüyormuş gibi burada yazmak istemiyorum.

edit: kitapta mühendislerden bahsedilmemiştir. okunduğunda anlaşılacaktır.
devamını gör...
yavrum kafadan kırık olmasak sen o telefonu nasıl kullanıcan o arabaya nasıl binicen. normal adam bunları yapabilir mi
devamını gör...
cuk diye oturan bir genellemedir.
adam 4 sene fakültede kafayı yemiş alan ne olursa olsun. bu mühendislerde bir abukluk var arkadaşlar. aniden çıldırıyorlar bi patlatacaksın ağzına kanına pekmezine boğacaksın. irrite edici varlıklar.
devamını gör...
mühendisler kafadan kırık değildir, cahilliğe ve çok bilmişliğe (genelde de yanlış bilirler) tahammülleri kalmamıştır. siz de olsanız aniden çıldırırsınız.

"ağızlarının orta yerine çakarım" "odunu kafasına geçiririm" vs. gibi şeyler de hep havada kalmıştır.
devamını gör...
ayıp
devamını gör...
(bkz: turgut özben)
(bkz: selim ışık)
devamını gör...
yok valla, ben genelleme dışıyım
devamını gör...
bir iddia.

sayısal bilimlerle uğraşan kişiler genellikle biraz uçuk kaçık olur. yalnız bu öyle "şu mesleği edineyim de para kazanayım" tipi insanlarda rastlanan bir şey değil. onlar dümdüz tipler oluyor çoğunlukla. o mesleğe gerçekten aşık olanlarda görülen bir özellik bu çünkü gece gündüz aklında bir fikirle yaşıyor bu tip insanlar. bilim insanları da böyle oluyor.

ben bu hafif uçuk kaçıklıktan çok hoşlanıyorum. kendim de birazcık öyle olduğumdan olsa gerek...
devamını gör...
mühendislerin kafadan kırık olduğu kısmına katılıyorum ama asosyal oldukları kısmı doğru değil. üniversitede belimiz bükülür, gözümüz şaşılaşır, anamız sevilir. okuldan mezun olup bir iş bulduktan sonra dünyanın en kafa insanları mühendisler olur. inanmayan bulundukları şehrin mühendis odalarının lokallerine gitsin. eğer odada yönetim sağcı, dinci veya mhpli teröristlerin elinde değilse tabi. öbür tarafın bildiği en büyük sosyal aktivite hokka oyunudur, o da sosyalleşme sayılmaz.
devamını gör...
katılmadığım düşünce. tanıdığım mühendislerin hepsi normal.

kırık olan varsa beni bulsun.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mühendislerin kafadan kırık olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim