çelişkili görünsede gerçek cümledir.
mutluluk bir histir, mutluluğun peşinde koşmaktansa öutlu olmak için bir sebep bulup mutlu hissetmek uç mutluluk hedefleri için uğraşmaktan daha reel bir sonuç getirecektir.
devamını gör...
(bkz: bitkisel hayat)
devamını gör...
mutluluk bir duygu değil, olumlu duyguların çoğunlukta olması sonucunda ulaşabildiğimiz bir ruh halidir. bu olumlu duyguları hayatınızda genele yayamadığınız durumlarda sizi mutlu edeceğini düşündüğünüz şeyler hiçbir zaman yeterli gelmeyecek, mutsuz ve doyumsuz bir şekilde olmayan mutluluğu kovalayacaksınız.
devamını gör...
zengin olmak için paraya ihtiyacın yok gibi bir önermedir.
devamını gör...
mutlu olunabiliyor mu gercekten? huzur belki ama mutluluk gercekten var mi? bu sorunun cevabi var mi, aranmali mu bu cevap? ınsanlar mutlu olduklarini dusunurken aslinda gercekten mutlular mi? kendilerini kandiriyorlar veya mutlulugun ne oldugunu bilmiyorlar mi? ımdat.
devamını gör...
bir süreden sonra alışıyor insan her şeye alıştığı gibi
devamını gör...
mutluluk sadece anlardan ibarettir. hep hayatınızdaki iyi anları hatırlar ve onları anarsanız ve geleceğinize umutla bakarsanız mutlu olursunuz.

mutsuz bir insansanız, hep şimdiden dert yanar, gelecekten endişe eder ve sürekli geçmişle mukayese yaparsınız
devamını gör...
bu başlık nasıl denk geldi bilmiyorum ama bugün yaşadığım durum.
bir iş yerinde sorumlu müdür olarak çalışıyorum bugün bana kasa personelinden 1 kişi, mutfak personelinden de 1 kişinin adını vermem söylendi. ramazan geldiği için tasarrufa gideceklermiş yanına koyduğumun müslüman bozuntuları. her neyse, bende mutfakta ki şefimle konuştum hemen, durumu anlattım.
ne düşünüyorsun abi dedi ben işi bırakıyorum dedim.
2 kız var yanımda daha 19 yaşında çocuklar ve 1 aydır çalışıyorlar. birinin babası 14 şubatta ölmüş çocuk 26 şubatta işe başlamış. rahmetli borçta bırakmış baya. annesi ve küçük kardeşi ile çalışmak zorundalar.
birinin ailesi perişan anne-baba boşanacak birbirlerine kurşun sıkıyorlar abisi ile birlikte evden çıkmışlar arkadaşlarında kalıyorlar.
velhasılı, dedim ben bu çocukları çıkaramam.
abi mutfakta pek farklı değil. ikisininde babası yok onlarda 20 li yaşlarda borç batağında gariban çocuklar dedi. beni söyle abi dedi. ikimiz bırakalım dedi tamam dedim gittim söyledim patronlara şaşırdılar.
2 saat sonra telefon açtılar 2 3 ay daha direnelim hepinize kolay gelsin arkadaşlar deyip kapattılar. berbat, çok kötü hatta leş bir gün geçirirken, moralim b.k gibiyken birde üstüne bu olunca hepten çökmüş halde idim bugün. ama bu adamların bugün emellerine ulaşamaması beni çok mutlu etti.
devamını gör...
bu hayatta ömür boyu mutlu olabilmek için mersin'in mut ilçesinde doğmak gerekir. öbür türlü mutlak mutluluk imkânsız. işte bunu bilen ve buna hazır olan en mutsuz anında bile rahat olur, şükredecek veya kendisini kurtaracak bir şeyleri vardır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mutlu olmak için mutlu olmana gerek olmaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim