buradan
nurettin nebati, tbmm’de devam eden ek bütçe görüşmelerinde memur zammı ile ilgili açıklamada bulunmuş. nurettin nebati, temmuz ayında memur zammı ile ilgili yüzde 40 oranında bir zam öngördüklerini söylemiş.
devamını gör...
enflasyonu %70 açıklıyorlar zammı %40 veriyorlar, aradaki %30’luk dilimi kimin nasıl kapatmasını umuyorlar.
asgari ücret diyince 3 maymunu oynamaları apayrı bir konu zaten. ülkenin kaçı memur, kaçta kaçı asgari ücretli işçi. açık ara en büyük çoğunluk olan asgari ücretlileri ne kadar daha görmezden gelmeyi düşünüyorsunuz. o oturduğunuz makam koltukları mavi yakalı denilen işçi kesiminden geçiyor haberiniz olsun.

hem madem son yılların en iyi ekonomisiydi, avrupa bizi kıskanıyordu, nasıl yaptınız diye size soruyordu, şahlanıyorduk; artık neden her zam %50 bandında. hatta zamma ne gerek var ki şahlanıyorsak.
devamını gör...
enflasyon farkı zam değildir. temmuzda verilecek zam miktarı toplu sözleşme gereği %7'dir. geri kalanı enflasyon farkıdır. bunun da önemli bir miktarı vergi dilimine gireceği için memur yine diplerde gezecek!

bu numaraları memurlar yemiyor, bunu da biliyorlar ama bu şekilde reklamını yapınca millet: "vay anasını yav, memura %40 zam verdi hökümet." diyor. bu da imajlarını güçlendiriyor. oysa kazın ayağı öyle değil.
devamını gör...
enflasyonu düşürüp hayat pahalılığını önleyemedikleri sürece ne kadar zam yaparlarsa yapsınlar birkaç ay sonra hiçbir işe yaramadığı görülecektir. daha 6 ay önce asgari ücret zammında gördük bu durumu. o dönem yüzde 50'lik artışa sevinenler bile şimdi "keşke maaşımız da dahil her şeyin fiyatı 6 ay öncesine dönse" diyorlar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"nebati'den memur maaşlarına yüzde 40 zam öngörüyoruz açıklaması" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim