online sınavda bile acayip bir kopya dönüyor ve öğrenciler dersi açıp oyun oynuyorlar ya da sosyal medyada takılıyorlar sözde derse girmişler, orda girmiş gibi gözüküyor ama aslında öğrenciler dersi açıp başka şeylerle uğraşıyorlar. ders bile çalışmıyor bile bazıları nasıl olsa sınavı başkasına yaptırırım diye tabi buda tembelliğe itiyor.
devamını gör...
4 yeğeni olan biri olarak gördüğüm kadarıyla hak verdiğim başlık. kopya çekemiyor olsalar da, eski heveslerinin olmayışı derslerini çok fazla etkiliyor.
devamını gör...
içinde öğrenme aşkı olan iyi yetiştirilmiş ve bu pandemi sürecinin onun için bir hazine olduğunun farkında olan çocuklar için geçerli değildir. ama haklılık payı olduğu da yadsınamaz olan önermedir.
devamını gör...
öğrenciler tüm gün evde ve tüm gün masanın başında derse odaklanmak o kadar zor ki. ilk birkaç ders takip etmeye çalışsan bile özellikle eğitim dili ingilizceyse muhakkak bir yerden sonra kopuyor. bilmediğin birkaç kelime çıksa onu araştırayım derken ders kaçıyor. odaklanmayı kaybediyorsun ve dersi takip edemiyorsun. tembellikle alakası yok yani. ha bir de aile faktörü var. pandemiden dolayı aile bireylerinin çoğu evde olduğu için ister istemez ses oluyor.

biraz da öğrencilerin psikolojilerini düşünmek gerek. dışarıda mükemmel bir doğa var fakat dışarı çıkamıyorlar, sosyalleşmek desen zaten 0 çünkü okul yok.
devamını gör...
geçti artık!!! herkesin devlet memuru yapıldığı, gizli işsizlere maaşlar, ikramiyeler, harçlıklar verildiği 5 senelik memurun müdür yapıldığı o sistem bitmek üzere.
liberalizm istiyordunuz oldu. herkes devlet memuru olmak zorunda değil. amerika birleşik devletleri gibi olmak istiyorsanız "serbest piyasa" nedir öğreneceksiniz.

olmaz böyle saçma şey. online eğitim çocukları tembelleştirmiyor, çocukları helikopter ebeveynler tembelleştiriyor. biraz araştırın okuyun. sosyoloji bilmeden sosyal argüman üretiyorsunuz. tamam benim sosyoloji doktoram yok ama augustus comte filan okudum yani.

öğrenmeye önce sosyoekonomik segmentasyon'dan sonra kuşak segmentasyonu'ndan başlayabilirsiniz.

devlet hepinize iş bulmak zorunda değil. üniversite mezunu olmak birşey ifade etmiyor artık.
araba tamircisi üniversite mezunundan daha çok kazanacak, fabrikada ustabaşı muhasebeciden fazla maaş alacak artık.
devamını gör...
sistem öğrencileri tembelleştirdi evet, ama okula gidip topluluğa karışıp virüs kapmalarından bide onu evlerine taşımalarından yine iyidir diye düşünüyorum. yalnız bir üstteki tanıma takıldım; aga o iş türkiye de nasıl olacak allasen?
devamını gör...
valla 21 yaşında üniversite son sınıf öğrencisi olarak desteklediğim tespittir. girmedim pek derslere. dizi izliyorsun ders var o sırada. yasak elma gibi bir şey, girmiyorsun o derse. sabah 8 e ders koymuş. kalkıcam pijamamı değiştiricem ayılıcam da.. açıyorum telefondan yatmaya devam. tüm derslerim de aa ab. özür dilerim ama ne bekliyordunuz ki ey yasa koyucu ve organize ediciler.
devamını gör...
lisans öğrencileri için tam tersi durumdur. anamızı bile ağlattılar.
devamını gör...
sadece öğrencileri değil eğitimcileri ya da evden çalışanları da tembelleştirmekte olduğunu düşündüğüm sistemdir. aslında tembelleşmek değil tam karşılığı. öğrenmek ve eğitmek için gerekli sakin ya da sessiz bir ortam yok. normalde olsa sınıfta iyi kötü ders ortamı sağlanabiliyorken online eğitimde etraftan gelen sesler, telefon, internet gibi dış uyaranlar mevcut. psikolojik olarak da herkes çok farklı duygular yaşıyor şu süreçte, yani iç uyaranlardan da hayır yok anlayacağımız. bizi motive edebilecek bir şeyler bulamadıkça verimli şekilde sistem işlemeyecektir herkes için.
devamını gör...
zaman kavramı yitip gidiyor. okula gitmek için kurulan alarmlar, tekrarı izlerim diyerek online derler için kurulmuyor. yemek saati ile ders saatleri birleşiyor. hep evde olduğun için ödevi bir ara yaparım deniyor. hareketsizlikten, oksijensizlikten, sohbetin azalmasından beyin fonksiyonları bile tembelleşiyor olabilir. meğer dışarı çıkabilmek çok büyük nimetmişte farkında değilmişiz. öğrenci napsın bir senedir evde tıkılı kalıp hiç bir aktivitesi olmadan ders mi çalışsın?
devamını gör...
yarın yaparım diye diye hiç bir şey yapmayıp çoğunluğun tembelleştiği sistem.
devamını gör...
şu an online derse girmek ve aynı zamanda günlük kahve ihtiyacımı karşılamak üzere starbucks 'a gidiyorum. kimi tembelleştirmiş? bana etki etmiyor şahsen çünkü pandemi süreci boyunca aksattığım tek dersim olmadı. bu biraz da karakter ile alakalı bence. kişinin içinde okuma isteği yoksa zaten yatar durur.
devamını gör...
online eğitimden önce de tembeldik. çok şükür değişen bi şey olmadı.
devamını gör...
su götürmez bir gerçektir.
devamını gör...
bu olay ilk başta velilerin gazını almak üzere uyduruk bir şekilde gerçekleştirildi. ne bir yoklama kaygısı ne bir sınıfta kalma kaygısı yok öğrencilerin. öğretmenler üzerindeki algı yüzünden , öğretmen çalışsın da ne olursa olsun mantığı vardı. çocuklar normal kıyafetlerini giyip oturur vaziyette kameraları açıp derse katılsa ve derslerde işlenen konulardan sorumlu olsalardı böyle olmazdı. çocuk derse girmiyor geçirtiyorsun. hep veliye göz boyamak üzerine kuruldu. öğrenci, ışık gibi sızacak delik bulduğu zaman sızar. sen ona göre düzen oluşturacaktın. bu yazdıklarım liseler için tabi ki.
devamını gör...
duyan da mükemmel bir eğitim sistemi var da öğrenci tembellesiyor sanacak ha.

eğitim sisteminin iyi olduğu ülkeler de doğru söylem olabilir ama bizim ülke de yanlış soylemdir.
devamını gör...
sonuna kadar haklı tespit. öğrenciler şu an normal hayata adapte olamıyorlar. iyi olan, çalışkan olan, kendini bilen, bilinçli olan yine iyi. ama zaten eğitim öğretim denen şey de potansiyeli olan ama bir şekilde kayıp veya yanlış kişileri doğru yola iteleyen bir şey olmamalı mı? ya da bırakın kim ne yapıyorsa yapsın
devamını gör...
yüksek lisans ve doktora öğrencileri için geçerli olmayan durumdur. ilk 3 haftası yüz yüze yapılan derste, devamsızlık yapan arkadaşlar olmuştu. online eğitime geçtikten sonra kimse devamsızlık yapmadı. bahsettiğim ders cumartesi günü sabah 9 buçuktaydı. okula gitmek zorunda olsak mutlaka devamsızlık yapmaya devam ederlerdi, çünkü bütün hafta çalıştıktan sonra cumartesi sabahı erkenden yollara düşmek zor gelebilirdi bazı haftalarda. online olunca tek yapmamız gereken 9'u çeyrek geçe gibi yataktan kalkmak olduğu için hiç üşenmedik. hafta içi yapılan derslere de iş yerinden giriyordu arkadaşlar, izin alıp okula gelmek zorunda olmadıkları için yine derslere yüksek oranda katılım gösterdiler.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"online sistemin öğrencileri tembelleştirdiği gerçeği" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim