chp genel başkanlığına aday olan kişilerden biri.

fatih altaylı'nın youtube kanalından ilk kez konuşmasını dinliyorum.

belli ki birikimli ve donanımlı biri.

zaten felsefe profesörüymüş esas.

özellikle kemal derviş'in gelmesine karşı çıktığı için (neoliberalizm karşıtı olduğundan) partiden zamanında dışlanmış. baykal döneminde partide aktifmiş öncesinde. parti geleneği önceki kuşaklara gidiyormuş. siyasetin içine doğmuş zaten. atatürk ile ciddi ortak işler yapmış dedeleri falan hatta.

bana göre böyle "farklı" bir lider denemeli muhalefet. özgür özel'i pek de tuttuğumu söyleyemem. tipik memur kafasından ötesini alamıyorum kendisinden.

imamoğlu da rte'nin farklı bir versiyonu gibi.

mansur yavaş ise farklı, tipik "borazancı" lider tiplemesisinin dışında bir siyasetçi. zaten cumhurbaşkanı adayı olarak kendisini görmek istiyordum ben.

neyse, olan oldu.

öymen tipinde bir lider iş görür mü bilemiyorum ama denenmeli bence.

not: altaylı, programda şunu söyledi: 2010 senesinde, daha kk chp'de yeni liderken ilk olarak teke tek programına katılmış. orada altaylı'ya, "bu seçimde chp'nin oylarını artıramazsam hemen ilk seçimden sonra başkanlığı bırakırım. hatta hedefim oylarımızı %40'lara çıkartmak." demiş. güler misin ağlar mısın...
devamını gör...
arkadaşlar dinazorlar yaşıyormuş.
ey statüko bırak şu chp 'nin yakasını artık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"örsan öymen" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim