chp genel başkan adayı örsan övmen, imam hatip liseleri hakkında konuştu.

övmen:

-ihtiyaç ötesi imam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz. imam hatipler meslek okullarıdır.

-yani camilere imam yetiştirmek üzere kurulmuşturlar.

-kur'an kurslarının 18 yaşından büyük insanlar için var olmaları gerekir.

-10 yaşında bir çocuğun pedogojik açıdan kur'an'ı anlama kavrama, öğrenme ya da 6000 küsür ayeti okuma yetisi olamaz.

•anka
devamını gör...
ulan manyaklar! anladık müslümanlığınız yok, siyasi zekanız da mı yok? böyle laflar, böyle zamanda edilir mi?

hayır ben sizin için diyorum, bu kafayla bu millet sizi asla iktidar etmez. azıcık siyaset bilin.
devamını gör...
paradigmaya uymak zorunda mı olum adam. zaten endişeli muhafazakar seçmenler ciddiye alına alına muhalefet sağa kaydı ve buna rağmen sıçtı. örsan öymen altaylı'ya katıldığında <insanlar gerçeği varken taklidine oy vermez> dedi ki aynen de öyle oldu son seçimde. özetle chp'ye tam olarak örsan öymen lazım. en azından gerçek anlamıyla bir muhalefet görürüz.
devamını gör...
daha çok fen liseleri görmek isterim imam hatip liseleri değil. bunlar tek bir alana hitap ederken fen lisesi'nin çıkardıklarına değinmeye gerek yok diye düşünüyorum. imam hatip liselerini fen liseleriyle değiştirmek gerekiyor. normal olan bu.

zihniyet olarak bakınca da pek normale benzemiyorlar. bazıları normal başlamış olsa bile sonra tuhaflaşıyor.
o liseden mezun adam akıllı birine rastlamadım. hem kız hem de erkek.
normalliğini koruyabilenler varsa tebrik ediyorum. belki bir gün yine aynı şeyden bahsederken denk gelirsek onları da eklerim.
(oraya yollayan ebeveynler çoğu zaman yine sıkıntılı. daha liseye gitmeden o vakfın yurtlarında kalanlar bile iğrenç veya tuhaf şeyler anlatıyor. iyi görevli ya da öğretmene rastlamak genel değil tek tük. sosyal medya sağ olsun her türlü insan/ortam tanıtıyor. (: din ve ahlâk öğretilen yerin bu kadar pislikle anılması normal mi geliyor? bana gelmiyor. amacına uygun hareket edilmediğini düşünüyorum.)
devamını gör...
bu işler ılımlı müslümanin gönlünü hos tutarak olmuyor dostlar. ılımlı müslümanın gönlü yok. ne kadar ikna olursa olsun sonunda koşup ak parti'ye oyunu veriyor.
adamlarin hiç oyu azalmıyor ne yaşanırsa yaşansın.ilimlilar hep bir bahaneyle oraya dönüyor.
dolayısıyla artık birileri, birileri üzülüyor diye yarım ağız solculuk yapmayacak. eğer bu topraklarda din bu kadar kullanılırken, yolsuzluklar bu kadar yogunken, emek boylesine somurulurken hala müslümanın tadı kaçmasın diye ugrasacaksak vay halimize.
öte yandan emeğin çalındığı, haksızlığın, hukuksuzluğun tavan yaptığı, dayısı olanın sırtının yere gelmediği bu topraklar için sol düşüncenin güçlenmemesi hata. bu solun tüm hikayesi bu değil mi? daha hangi şartlar oluşmalı.

kurtuluş savaşı şartları var ülkede.
yemişim büsralari,seymalari, enesleri uzmeme politikasini
devamını gör...
sapına kadar katıldığım doğru açıklamalardır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"27 eylül 2023 örsan öymen'in imam hatip açıklaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim