1.
beni de yazınız bu listeye.
devamını gör...
2.
aslında bizim türümüz hayvansal beslenmemesi gereken bir tür olduğu için et yiyememek kötüdür diyemem ama et alamamak başka vegan olmak başka şeyler.
devamını gör...
3.
eti pek sevmediğim için sorun olmuyor bende..
devamını gör...
vegan olduk be
devamını gör...
haliyle kafayı yedik..
devamını gör...
çok et düşkünü bir adam değilim ama aynı paralellikte deniz ürünleri de pahalı. :(
benim gibi bi kalamar manyağını da üzüyor.
devamını gör...
4 adet kemikli pirzolaya 30 tl verdim. tek kişinin tek öğünü, üstelik evde kendin pişireceksin. tanımı, yaygın bir durumdur.
devamını gör...
hani şimdi bizim sofralarımıza haftada bir et gelir
o bile yok artık dedirten başlık.
devamını gör...
yarım ekmek dönercilerin bu kadar çoğalmasının sebebidir paradoksal olarak.kasaptan on beş liralik et alamazsın ama o parayla yarım döner söyleyip iyi kötü nefis koreltirsin. halkımız maalesef hiçbir iktidar döneminde doya doya et yiyemedi. bundan 30-40 yıl önce de et bin lira tl olduğunda oha artık demiştim. hiç unutmam. ama en azından tavuk ucuzladı. ben çocukken tavuk acayip lüks bir yemekti. çünkü hiç tavuk çiftliği yoktu.
devamını gör...
tanim cok yaniltici ve asil onemli noktayi kacirmamiza neden oluyor.
pahali olan et degil, et fiyatlari asagi yukari dunyanin bir cok yerinde benzer. asil sikinti turkiyede yasayan insanlarin geliri. birseyler pahali diye konusmak yerine gelirimiz niye bukadar dusuk ve dusmeye devam ediyoru konusmaya devam etmeliyiz.
devamını gör...
belirli bir kesim için söylüyorum; bazen bir şeylere sahip olamamanın sebebi biziz. eve doğru düzgün et girmez ama herkes günde 1 paket sigara içiyor. üstelik sarma tütün falan değil, bandrollü sigara. şahsen ben günde 1-1.5 paket sigara içiyorum. winston light 16 lira. parayı buna vereceğime 5 günde bir 1 kilo et alabilirim. mesela yılbaşında alkole vereceğime ete verdim parayı.
yanlış anlaşılmasın isteyen parasını istediği şeye harcar ama tüm parasını sigaraya, iddiaya, alkole yatıran tipler var. bunlara para yetiştirmek için yemek bile yemiyorlar. ben bu kafayı eleştirdim. evi kıtkanaat döndüren, kiradan faturadan avucuna para kalmayan, ay sonunu getiremeyen kesimi değil.
devamını gör...
bu gibi durumlar insana çözüm ürettirir aslında, ama şu anda sadece et değil, bütün yiyecekler pahalı, sürekli diyette olduğum için biliyorum, sebze ve yumurta bile mesela, iyi lezzetli yumurta çok pahalı, ucuz olanlar gerçekten çok kötü, herşeyin fiyatı bu kadar artarken, keşke kazandığımız parada artsa, ama maalesef patronlar bu durumuda sonuna kadar kullanıyorlar, insanlar zor duruma düştükçe, maaşlar ve çalışma şartları daha da kötüşleşiyor, bir yazar arkadaşımızın da yazdığı gibi, esas sorun gelir kısmında, parası olanların, insanlara hak ettiğini vermemesinde., sistem buna çok müsait olsa bile, işverenlerin bunu bile kendi çıkarları için kullanması, fırsatçılıktır, ahlaksızlıktır bence.
devamını gör...
bugün antrikot yaptım ayıptır söylemesi, muhtelen 2021 nin ilk ve son antrikotu. yıl bitmeden bir de pirzola yersek gözümüz açık gitmez.
devamını gör...
artık azınlık olan zengin sınıf dışında çoğu kesimin mağdur olduğu veya tüketimi minimuma indirerek çözmeye çalıştığı durum.

dipnot: etten kastım süpermarketlerde yemeklik kuşbaşı diye kilosu 55 liraya satılan %60'ı lastik şeklindeki yağ olan, pişirmeden önce 10 liralık doğalgaz harcayıp haşlamanız gereken şey değil. örneğin biftek, kuzu şiş, kuzu pirzola, antrikot, kontrafile gibi türevler.
devamını gör...
tam tersi et fiyatları diğer gıdaların yanında ucuz bile kaldı. o yüzden pahalanmadan bol bol yiyorum.
devamını gör...
halkın çok büyük bir bölümünün kurban bayramlarını iple çekmesine sebep olan durum.
bu sorun nedeniyle de kurban bayramında kesilen kurbanın, asla gerçek amacına ulaşmadığı gerçeği.
millet borç harç kestiği hayvanı dolaba indirip, uzun bir süre et sorununu çözme gibi bir yol seçmiştir.
devamını gör...
mera diye bir şey birakmadiklari için. ithal suni yemle, bu kurlarla bu kadar.
devamını gör...
bunu tavuk yiyen diyor ise ucuz protein sadece zarar verir.


bilgisine.
devamını gör...
bayramdan bayrama doyasıya yiyoruz, öteki zamanlar tadımlık.
devamını gör...
en son ne zaman yediğimi hatırlamıyorum.. ne yazık.. hadi biz kocaman olduk.. ama büyüme çağındakiler için çok üzgünüm..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"pahalı olduğu için et yiyememek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim