drama / bilim kurgu
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

rahatsız edicilik, romantizm, futürist imgeler, eşsiz görsel doyum, etik, artificial insest kavramı, soğuk, tutku, sevgi, annelik, dünya ve daha pek çok şeyi veren/sorgulatan/düşündüren film. nerenizle izleyip nerenizle bakacağınız ve yine nerenizle değerlendireceğiniz, çıkarımlarınız açısından oldukça mühim.
devamını gör...

"gitmiş olman hâlâ burada olmadığın anlamına gelmiyor."


womb/ rahim

macar yönetmen ve senarist benedek fliegauf yapımlı film olup 2010'da vizyona girmiştir, başrolü eva green ve matt smith paylaşmakta iken film 1 saat 52 dakikadır.
womb rahim anlamına gelir.

tommy ve rebecca iki çocuktur, birbirlerinden hoşlanırlar ve kız japonya'ya taşınacağı için ayrılmak zorunda kalırlar, bu arada cinsellik yaşarlar, aradan tam 12 yıl geçer, ikisi de bambaşka insan olmuşlar ve birbirlerini zor tanımışlardır ama aşkları yeniden alevlenir, hep bir arada olmak isterler. olurlar da. aşkı hep cinsellikle diri tutarlar.

tommy öldükten sonra onu klonlamak isteyen rebecca sevgilisinin mezarından alınan doku ve sperm örnekleri ile hamile kalır, benzeri değil, filmin başındaki çocuğun aynısını doğurur. çocuğa anlatır, sevgilisini yaşatmak için buna kalkışır ve olaylar devam eder.

çocuk büyüdü ve o da aynısını yaşayacak diye aklım sıçradı ama korkulan olmadı.^^
babasının aynısını yaşayacak diye gelebilir ama öyle olmuyor.
eva green o kadar güzel ki film boyunca sadece kadını izleyebiliyorsunuz.
film hakkında konuşmam gerekirse sinematografik açıdan oldukça iyi, kısa film tadında sanki belgesel gibi ilerliyor, açı ve çekim tekniği mükemmel.
en etkileyici sahne ise bence yıllar sonra karşılaştıkları sahne. ^^

filmin başında çocukların cinsellik yaşaması hiç hoşuma gitmedi. :/
çocuk çünkü.
ama film sarsıcıydı, izleyin.^^

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

dün dağları dolaştım ukdesi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"rahim (film)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim