belediye seçimi için mitingde astronot gezdirmek. aklıma geldikçe gülüyorum.

alper gezeravcı'ya saygım sonsuz. ne olursa olsun uzaya çıkmış ilk türk vatandaşıdır ama belediye konseptiyle astronot konsepti uymuyor işte kafamda.

neil armstrong da mesela kentuck belediyesi için oy toplamaya çıkmış mıdır?

dear citizens of kentucky; for mankind, for kentucky, for welfare... please could you give us your votes... claps...
devamını gör...
seçilen kişi yerine, seçilmeyen adaya mazbata vermek.
devamını gör...
dış güçlerden ilk insanın ateşten korkması gibi korkmak. onun anlamlandırılamaz, anlaşılamaz, yenilmez doğa üstü bir varlıkmış gibi hayal ederek halkı parmağında oynatmasından korkmak, bu korkuyla paralize olup deve kuşu gibi kafayı kuma gömünce saklandığını zannetmek.
dış güçleri görmek istiyorsanız kim hukuksuzluk yapmış ona bakın yeter. hukuksuzluğunu size hazmettirmek için zırt pırt kimler halkı 'ses çıkarmayın yoksa dış güçler sizi ham yapar' diye korkutuyorsa onlardır dış güçler. kimler anayasayı kanunları kendine göre eğip büküyorsa onlardır.
devamını gör...
seçileceği kesin olan adayın seçilme hakkını gasp etmek ve bunu seçimden beş dakika önce söylemek ki insanlar örgütlenip diğer adaya yönelmesinler.
kendilerine kemalist diyenlerin de bu haksızlığa, haksızlığa uğrayan kürt olduğu için alkış tutması. aynı nobran, alçak elin gün gelip kendilerini de vuracağını düşünememeleri.
devamını gör...
halkın iradesini ve demokrasiyi umursamayan bir iktidar tarafından yönetiliyoruz. ki bu olay sadece dem-akp arasında değil chp-akp arasında da oluyor partileri bir kenara bırakmak gerekiyoe çünkü oylarımız,hakkımız, demokrasi suistimal ediliyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sadece türkiye'de yaşanan şeyler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim