chp grup başkanvekili özgür özel iddiasıdır.


denilen şudur ki seçimi kaybedeceklerini bile bile yapacaklar. bu ekonomik krizi muhalefetin kucağına atacaklar. güçlü bir medyaları var, bir tek trt ile anadolu ajansı normale dönebilir, onun dışında bütün kanallar ellerinde. bürokraside güçlüler. yargı bürokrasisinde yeni hükümeti zorlayacak şekilde yargı engelleri olacak, sıkı bir muhalefetle ve yüce divan olmadan yani kirli çamaşırlar meydana saçılmadan krizi muhalefetin kucağına atıp bir dönem için muhalefette kalmayı göze alabileceklerini söylüyorlar.

buradan
devamını gör...
yav özgür
sen seçimi hele bi kazan
gerisine bi şekil bakarız.
devamını gör...
iyi la kaybetmesinler o zaman.

özgür her demeçten önce iq baktır.
devamını gör...
yeni hükümete berbat durumda bir ülke bırakacaklar. yeni gelen hükümetin işi kolay olmayacak ama bunlardan iyi yönetirler.
devamını gör...
bundan korkan muhalet de ne bileyim kumda falan oynasın. biz de boşa ümit beslemeyelim.
devamını gör...
kriz zaten yeni gelenin eline kalacak bunu sanki gizli planmış gibi anlatmanın anlamı yok! sen muhalefet olarak bu durumu değiştirmek için ne tür bir ekonomik program uygulayacaksın, planlamalarını ne yönde yapıyorsun bunu seçmenlerine açıklasan da artık insanlar bir zahmet karar verse.
devamını gör...
bu zaten en basit bilinen. çeyrek asır başkenti yönetip içine edenler ilk sel felaketinde sokaklar dereye dönünce suçu mansur başkana atmıyor mu, tüm ülkede aynı şeyi yapacaklar işte.
açıkçası onların ne dediği umrumuzda değil. hele bir gitsinler de. iyice batırmalarındansa kenardan havlayıp çamur atmaya çalışmaları daha iyidir. önce bir koltuklarını kaybetsinler, her şeyin bir sırası var.
devamını gör...
lan özgür, laf mı yani. erdğan nasıl "ben yaptım oldu" diyorsa siz de aynısını yapın. bürokraside kilit noktalradaki kişileri bir khk ile işten uzaklaştırın. geri kalanları da pasifize edin. a ko p hsk'yı bir gecede nasıl değiştirdiyse siz de aynısını yapın. olağanüstü hal ilan edip başkana olağan üstü yetkiler verin. aym'si üylerini fetöcülükle suçlayıp tutuklayın.
bunları da biz mi söyleyeceğiz. iktidara geçince karıncaezmez şevki mi olacaksınız yoksa?
devamını gör...
adamın aslında ne söylediği anlaşılmamış yine… diyor ki ankara ve istanbul’u kaybettikten sonra ne pislik yaptılarsa aynı şeyleri yönetimi kaybettiklerinde de yapmaya devam edecekler. çünkü seçimi kaybetseler bile bir çok bürokrat, yargı elemanı ve medya hala ellerinde olacak.

mesela, nasıl ki ankara belediye meclisinde, temiz su boru hattı projesini önce akp ve mhp oylarıyla “kabul etmeyip” ardından yandaş medya kanalları vasıtasıyla “mansur yavaş temiz su taşıma projesini iptal etti” diye halka yalanla dolanla anlatıyorlar, işte aynı pisliği hükümeti kaybettiklerinde de yapacaklar diyor!

ulan bimiyorsunuz sanki bu sahtekar akpliler 30 yıldır yönettikleri istanbul’un altyapı sorunlarını, seçimi kaybettikten bir sene sonra “imamoğlu çalışmıyor bakın sorunlar var” diyerek lanse etmedi mi? kendilerinin 30 senede çözemediği sorunları, imamoğlu’ndan bir senede çözmesini beklemediler mi?!

adam bu durumdan bahsediyor. saçma sapan fikirlere kapılmaya gerek yok. bir iki ucuz, yarım akıllı aktrollün peşinden gidiyorsunuz! sorsak hepiniz eğitimli, aydın insanlarsınız. peeh!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"seçimi kaybedip krizi muhalefetin kucağına atacaklar" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim