çok araştırdım ama bir türlü bulamadım, 1 tl bile kazansanız bunun vergisini vermek zorundasınız ve vergiyi diğer gelişmiş ülkeler gibi şirket açmadan bireysel olarak bildirmeniz mümkün değil. yani illa şirket açma masrafını gözden çıkarmanız lazım, buda sıfır sermaye ile internetten para kazanmayı yasal olarak imkansız kılıyor. hadi en ucuzundan şahıs şirketi kurdunuz bu seferde her ay hiç para kazanmamış olsanız bile belli sabit giderler var, muhasebeci tutmanız lazım. söz konusu bunları hesaba katınca youtube da video çekip para kazanayım deseniz bile aylık kazancınız sabit giderleri bile karşılamayacak ve kanal büyüyene kadar bunu finanse etmeniz gerek. ekstra yasa çıkardılar bankada bunun için hesap açıyorsunuz ve şirketle uğraşıyorsunuz ama burda sorun daha büyük, çünkü çalışımıyorsanız bağkur borcu birikiyor her ay. (çoğu kişi bunu bikmeden,çünkü yasada bunun olacağı yazmıyor balıklama atladı ve pişman oldu) zaten adam sabit şirket masrafı bile fazla geldiğinden bu yasadan faydalanmak istiyor ama sen adama her ay 2023 yılı itibariyle 2950 lira ortalama. hem çalışıp hem youtube a içerik üretip, videoları editleyebilcek zamanı ve enerjisi olan varsa gerçekten tebrik ederim kendisini. yılda 2-3 defa arızi kazanç *olayı var ama orda aklınıza yurt dışında yada sitede *biriktirir yılda 2-3 defa çekeyim deseniz bu seferde denetim yapıldığında ve size bu parayı daha öncede çekebilirdiniz neden çekmediniz diye sorulursa görürüm ben sizi. gel gelelim serbest meslek makbuzu var ama ondada iş yaptığınız kişiyi yazmanız vs lazım, eeee her sitede sana müşteri bilgilerini vermiyor. bu durumda oraya site adını vs yazsanız yine garanti olmuyor, yani yasalarda çok eksik var bu konularda. yurt dışına gidip çekip gelseniz oda çok uğraştırır ve ekstra gereksiz masraf çıkaracaktır.kripto paralar her ne kadar takip edilemez densede devlet istedikten sonra o kripto uygulamalarından işlemlerinize bakar sizin ruhunuz duymaz kapınıza kağıt gelene kadar. bu arada bunlardan hiç biri ile uğraşmadan direk bankadan paranızı çekerseniz ve harcarsınız belki 2 yıl hiç bir sorun olmaz ama sonra bir ceza kağıdı gelince görürsünüz ebenizi tersten. çünkü devlet sizden vergi istemez ,sizin verginizi bizzat belirtmenizi ve ödemenizi ister. zamanı gelince denetimlerde fark edilirsiniz vay halinize. bundan dolayı çok kişi ceza yedi.
gel gelelim bir mali müşavir, vergi konusunda uzman bir avukat vs yokmu bu sözlükte bize yardımcı olsun?
devamını gör...
çeşitli kiralama işleri var. oradan kazanılabilir. ya da çoklu ticarete girebilirsiniz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şirket açmadan dolar kazanabilmek mümkün mü sorunsalı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim