fahrettin cüreklibatırın hem çok iyi bir oyuncu hem de çok iyi bir doktor olduğunu kanıtlar nitelikteki tespithane repliği. ardından da çok iyi bir karateci olduğunu kanıtlayarak meydanı bir combo şölenine dönüştürmüştür.
devamını gör...
yeşilçam filmlerindeki beyin yakan sahnelerden birisidir. bir yandan da insanlara ufaktan yararlı bilgiler de sunmaktadır. sonuçta sağlık okuryazarlığını filmlerden, dizilerden ve internetten kazanan bir grubuz. ha bu arada bu hava boşluğu ya da hava embolisi, dolaşıma dahil olduğunda farklı organlara giden damarlarda tıkanıklık gibi durumlar yaratarak doku ya da organlarda işleyiş bozukluğuna, ciddi dolaşım sorunlarına neden olabilir. bu nedenle bizi uyaran, yararlı olabilecek bilgiler sunan yeşilçam filmlerinin hastasıyız.
devamını gör...
kara murat abimize suikast girişimini gösteren sahnedir. suikasti yapan ekip damara hava vererek kanı pırılaştırarak emboliye sebebiyet vermeyi hedeflemiştir. oluşan emboli akciğerde bir damarı bloke edip şahsi hakkın rahmetine sunacaktır.
(bkz: pulmoner emboli)
ama yer mi?
yemez tabi !
bizim gözü kara, bileği sert, yüreği mert murat abimiz tıp fakültesinden mezun olduğu için bunu bilir ve o unutulmaz repliğin ardından uzak doğuya bir gönderme yapar.
bir rivayete göre cüneyt abimiz 2 sene daha yaşarsa kurşun geçirmeyecektir.
devamını gör...
cüneyt arkın'ın oyunculuğu dışında, gerçekte doktor olmasından dolayı, replik kendisinde asla sırıtmayıp, cuk oturmuştur. adam biliyor ki konuşuyor.
devamını gör...
cüneyt arkın’ın söylediği bir replik. böyle söyleyip doktor kılığında gelen üç oyuncudan birinin, koluna iğne vurmak üzere olanın elini tutar; ardından adamlara dalar. önce ayaklarıyla üçünü birden tarihi cüneyt arkın tekniğiyle derdest ettikten sonra ara vermeksizin adamları dayak manyağı yapar. bu replik sinema tarihine geçmiştir. onlar doktor değilse ve şırıngada hava boşluğu bırakılmayacağını bilmiyorlarsa, cüneyt arkın da hasta değildir; yataktan kalkıp üç adamı devirecek kadar sağlıklıdır. tutarsız bir sahnedir ama hafızalara bir kere kazanmıştır.
devamını gör...
bir replik: unutmayın başkanlarda sever.
devamını gör...
cüneyt arkın`ın filminde kullandığı bir replik, sen onu nasıl anladın yahu, helal olsun. bunlar hep tıp okumanın faydaları işte.
devamını gör...
efsane sahne
devamını gör...
sherlock holmes repliği sanırsın ama yeşilçam repligidir
devamını gör...
(bkz: beyin yakan yeşilçam film sahneleri)
devamını gör...
efsane repliktir.
merak edenler için repliğin yer aldığı filmin adı yalnız adam.
devamını gör...
favori yeşilçam repliğim.
illaki yeri geliyor, bir yere cuk oturuyor. kullanmayı da, kullanılmasını da çok severim.*
devamını gör...
tespit gibi tespittir.
devamını gör...


dünyanın en komik repliği, dövüşme sesi efekti de çok iyi.*

bir cüneyt arkın repliğidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"siz doktor değilsiniz şırıngada hava boşluğu var" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim