doğala düşman, akla düşman, gerçeğe düşman, mantığa düşman, bilime düşman, hayal aleminde gezen sjw'lerin her an her saniye mabatlarından yeni cinsiyetler icat etmeleri durumudur. male, female, trans male, trans female, intersex male, intersex female, non binary, pangender... gidiyor öyle... onlarca, yüzlerce, belki binlerce... burada yazmaya kalksak saatler sürer... hayatları s..iş sokuş olmuş, başka dertleri yok! s...işmek ve cinsiyetlerini milletin gözüne sokmak için yaşıyorlar!
bu dünyada iki cinsiyet vardır. erkek ve kadın. bir de hastalıktan ötürü çift cinsiyetli doğanlar vardır(intersex)... o kadar...
bakın ingiltere'de bir konsere internet üzerinden bilet almak isteyen birinin karşısına çıkan şeyler... artık iyice açıkhava tımarhanesine döndü iş!
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
iki cins vardır, kadın ve erkek. gerisi şeytan işidir.


ve biz, (insanlar dahil) her şeyi (dişili erkekli) iki çift yarattık. umulur ki, öğüt alıp-düşünürsünüz diye bu bir ibret ve hikmettir.

-zariyat suresi, 49. ayet-
devamını gör...
yıl 2022 ve halen tartışmanın saçmalık olduğu bir konu.

isteyenin istediği kimlik ile yaşayabileceğini öğrenmek zorundasınız. bakın zorundasınız yazdım.
bize ilkokulda öğretmişlerdi, özgürlük ve haklar başkalarının özgürlüğünü ve hakkını gasp etmediğiniz sürece vardır. o insanların tercihleri özgürlükleri kapsamındadır ve bu tercihin size zararı veya bağlantısı yoktur.

kaldı ki ülkenin ve toplumun tüm sorunlarını çözdük de bu mu sorun oldu? geçin bu ayakları.
devamını gör...
ya penisin vardır ya da vajinan.

olay bitti, bu kadar. makatınızdan cinsiyet uydurmayın ha bire…
devamını gör...
elon musk twitterı satın aldı yakında bunların sesi kesilecek.
devamını gör...
#1992586 kaçın cahil vaaar!

senin dediğin 50-60 sene öncede kaldı, bilim artık iki cinsiyet vardır falan demiyor biraz bahsettiğin aklı kullanarak bahsettiğin bilimi ve kanunları incelemeni tavsiye ediyorum.
devamını gör...
cinsiyet konusuna birşey diyemeyeceğim, insanlar özgürdür, istediğinizi düşünebilir ve ifade edebilirsiniz ancak bu iş insan ırkına sıçrarsa n'olur harbiden merak ediyorum.

yani bu cinsiyet olayı olağan hale gelip, herkesi katmıyorum elbette ama bazı sadece prim yapmak isteyen veya konuşmak için konuşanlar buradan nemalanamamaya başlayınca çıkıpda derlerse ben kendimi insan olarak görmüyorum, mesela elf olarak görüyorum derse nolucak.

biri der cüceyiz, diğeri der hümükonuz filan, 30 bin tene de ordan çıksa, neler olucak, görüceğiz *

yada biri der se ki, benim kendimi robot olarak görmeme dil uzatamazsın, saygı göstermek zorundasın. mesela erkek doğup kendini kadın görenlere saygım sonsuz ama yarın bu kişi insan doğdum ama kendimi robot olarak görüyorum buna da saygı göstermek zorundasınız derse nolucak.

şizofrenlik sanki yavaş yavaş kabul olmaya başlıcak gibi. ya biri derse ben kendimi motorbisiklet olarak görüyorum, insan olarak doğmuş olmam birşeyi değiştirmez,, önemli olan insanın kendini nasıl hissettiği !

valla ona da ben birşey diyebileceğimi sanmıyorum, çünkü bunları diyenler,elbette hepsi olmasada bana denk gelenler , genelde kavga arayanlar, bide yok yere bağıranlar.
devamını gör...
ben de kendimi atak helikopteri olarak görüyorum. neden o seçenek yok? bu nasıl bir ayrımcılık?
devamını gör...
bana komik gelen bir mesele. o değil de merak ettim bu kadar türettikleri seçenek içinde ne olduklarını küçücük akıllarında tutabiliyorlar mıdır?
"dur lan ben neydim bir dk. şimdi" jdjfjfjfjfjf
(bkz: cinsiyetini bilmem ama geri zekalı olduğun kesin)
devamını gör...
insanlar arasındaki ayrımları ortadan kaldırarak uzun vadede insanlığı da kaldırıp post-insan olmayı amaçlayan transhümanist, küreselleşmeci stratejisi.
biyolojik cinsiyetlerin davranışlarının tabi ki sosyal dayatma boyutu var ama bu gender muhabbetinin amacı eski dayatmaları kaldırıp kendi queer dayatmalarını kurmak. ahlaki, kültürel sınırlar ortadan kalkınca, elbette queer de olursun zoofil de olursun pedofil de ensest de olur. toplumsal cinsiyet diyerek bizi queere çekmeye çalışıyorlar. diktatör olsam sınırlı seçenekler verirdim: pasif gey misin, aleti kestir. aktif gey misin, geyliğini bil çocuk evlat edinmeye aile kurmaya kalkma, bak ben nba de oynamaya kalkıyor muyum bazı şeyler kader. queer misin yallah çalışma kampına - çünkü sen transhümanizm uşağı siyasal eşcinselsin. aktif lezbiyen misin alet taktır parasını ben verecem. vesaire saire. doğru çizgi budur.
devamını gör...
sürekli yeni yeni şeyler icad ediyorlar ve bunu insanlara dayatmaya çalışıyorlar. bazen midem bulanıyor bunlardan.
devamını gör...
gender-cinsiyet insanın içinden gelenidir, bedeniyle alakası yoktur. cinsiyet, cinsel tercih, cinsiyete yüklenilenler tarih boyu, kültürden kültüre değişmiş. siz kendinizi yaratıcı, çalışkan gibi çeşit çeşit tanımlarla tanımlarken isteyen kendisi için neden bir tanım üretemiyor? pangender intergender nedir bilmiyorum ha bilmek zorundasın derse saygı duymak zorundayım ama bilmek zorunda değilim derim bitti.

yeni icat diyorsunuz ama osmanlı’da da (ki bence roma imparatorluğunun mirası bile denilebilir belki) erkeğin erkekle olan ilişkisi; antik yunanda da günümüzden farklı anlamlar, bağlar yüklenmiş.

önemli olan hep ben hep ben dememek, farklılıkları anlamaya çalışmak. anlaşılmıyorsa da saygı duymak.
devamını gör...
şurada sekiz milyar insanız. sekizyüzmilyon ayrı cinsel yönelim de olabilir. belki de vardır. ama cinsel aktivite o kadar da zaman işgal eden bir şey değil. öyleyse neden bu denli gündemde ve tartışılıyor.
burada sorun günlük yaşamda her şeyin cinsiyete bağlı olarak tanımlanması. saçın, kıyafetin, ayakkabın, yapacağın iş, kimi zaman yiyeceğin yemek bile cinsiyetine bağlı olarak bir şekilde dayatılıyor. nüfusun geneli gender role denen bu dayatmaları içselleştirmiş, yaşayıp gidiyor. farklı eğilimlerdeki insanlar bu kalıplara uymadığı için rahatsızlık duyuluyor.
kabul edelim ki hayatta her şey erk ve iktidar elde etmek için yapılıyor. ve biliyoruz ki bu erk hiyerarşisinde erkekleri kadınların bir üst basamağında gören patriarkal bir yapı var. bu yapı farklı cinsel kimliklerin giyimini, davranışlarını, tavırlarını okuyamıyor ve bu nedenle de bu hiyerarşi içinde konumlandıramıyor. kafasındaki düzen bozuluyor. bu nedenle statükoyu korumak adına farklı cinsel kimleri en hafifinden yok sayıyor. yetmezse nefret söylemi geliştiriyor.
iktidar alanlarının belirlenmesinde cinsiyetin rolü olduğu sürece farklı cinsel yönelimlerin kabul görmesi çok zor. mevcut düzenin muktedir sınıfı farklı yönelimi kabul etmiyor. biri de bir, bini de bir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sjw'lerin bin tane yeni cinsiyet icat etmeleri" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim