güney kore'nin yerel distile içkisidir. seyreltilip şişelenir. pirinçten yapılır. tadı votka ile benzerdir. hafif şekerlidir. %18-22 arası alkol oranına sahiptir. shot olarak içilir.misafire ikram edildiğinde görgü gereği ilk onun içmesi beklenir. çabuk sarhoş edebilir. dikkatli içilmelidir. meyve aromalıları çokça bulunur .
devamını gör...
geçen sene tanıştığım içimi fena olmayan ama kafası fena olan kore içkisi. yengem sağolsun her geldiğinde farklı hediyeler getiriyor bu da onlardan biri oldu.
içmeden önce ufak bi araştırdık kore'de sıcak mezelerle birlikte tüketiliyormuş, bizdeki mangal masa mekanları gibi düşünebiliriz. tadını çok beğendiğimi söylemem ama etin yanında shot atarak içildiğinden beni rahatsız etmedi, denemenizi tavsiye ederim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim