kuzey kore'de bir lise öğrencisi, netflix'in ses getiren yapımı squid game'i ülkeye soktuğu gerekçesiyle idam cezasına çarptırıldı.
kurşuna dizilerek cezalandırılacağı öğrenilen öğrencinin, güney kore dramasını usb bellek içinde çin'den getirdiği ve diğer öğrencilere de sattıktan sonra ülkenin gözetim servisleri tarafından yakalandığı ortaya çıktı.
buradan
devamını gör...
malın tekiymiş. yaşadığın yerin farkında değil misin evlat?
devamını gör...
umarım son isteği azer bülbül'den kurşun yedim sol yanımdan yaralandın mı ey can olur.
devamını gör...
kuzey kore öğrencisinin bilgisayar kullanmayı bildiğini varsayan haber. üstüne bir de başkalarına satıyor.
kuzey kore'de kullanılan işletim sisteminde mp4 açacak codeclerin yüklü olduğundan bile emin değilim. bilgisayara erişimini sorgulamıyorum bile.
devamını gör...
bu haberleri başlık yapmayın , iktidara koz verip bakın bizim ülkede dizi serbest diyebilirler.
devamını gör...
bizde futbol maçında bu dizinin koreografisi yapılıyor. demek ki demokrasi var ülkede.
devamını gör...
dünya'nın ne kadar ikiyüzlü bir yer olduğunu gözler önüne seren olay. kimse yahudilere laf etmesin, önce bu olaya dur deyin. ama umrunuzda değil.
devamını gör...
çok sıradışı bir aptallık, insanları böylece engellemek.
devamını gör...
kore demokratik cumhuriyeti'nin bir engelleme girişimi, haberden anladığımız kadarıyla. kendileriyle oturup sohbet etme fırsatı bulduğum anda soracağım, yoldaşlar neden bu kadar sert? diye..

kore demokratik cumhuriyeti olmayan diğer ülkelerin büyük bir çoğunluğunun dünyanın genelinde insanları engellemek için yaptıkları gizli ve açıktan hayvanlıkları da ben pek doğru bulmuyorum. çok kırgınım amerika demokratik cumhuriyetleri'ne mesela.

finlandiya kadınlarına selam olsun! (niyeyse artık?!?)
devamını gör...
asparagas haber. kaynağı da baya güvenli aslında. sondakika.com.
devamını gör...
insanların ideolojilerinin peşine bu kadar düşmesini anlayamıyorum. şu dünyaya bir kere geldin, mümkün olursa 60-70 yıl sonra da rüzgarda bir toz olup gideceksin. koskoca ülke, bir ideoloji uğruna gencecik bir çocuğun canını alacak. böyle ülkelerin varlığını sürdürmesi halen akıl alır bir şey değil.
devamını gör...
diktatör kuzey kore liderinin ülkesini kaçılacak ve kaçılabilecek bir ülke olarak gösteren diziyi yayan vatandaşa uyguladığı ağır yaptırım. diktatörlerin iktidarlarını koruma yöntemi de budur zaten. adnan yücel'in de dediği gibi:
bin kez korkuya boğdular zamanı
bin kez ölümlediler
devamını gör...
abi biraz da asyanın ahlakını alalım ya güzelliğe bak..
devamını gör...
o öğrenci benim.
ne kurşunu kim abe sümüğüme karışmış göz yaşlarımı görünce "sana güzellik geçelim" dedi.
füzeyle infaz edilen ilk kişi ben olacağım.

t: troll haber.
devamını gör...
haber trol ya da uydurma değildir. buradan
kuzey kore'den farklı bir şey beklemezdim. berbat bir ülke, oradaki hiç kimsenin mutlu olduğunu düşünmüyorum.
devamını gör...
evet diziyi ulkeye sokamiyorsun ama bunu nasil guclu bir istihbarati varki haberlestiren ulkenin bu bilgiye ulasabiliyor.

haber kaynagida daily mail diye dun internette yayildi

bulvar dan hallice :))
devamını gör...
distopya?
devamını gör...
bize ne ister assınlar ister kral yapsınlar adamların ülkesi kanunu nizamı.. millet olarak şu duyar kasma olayını bırakamadık gitti.. sana ne ya.. ?
afganistan karışır bizim millet duyar kasar , myammar karışır fatura bize.. pakistan suriye ırak hepsi bizde.. bir taraf kendini dünya lideri osmanlı sanıyor diğer taraf hümanist kafada.. acayip bir milletiz..
devamını gör...
ben sondakika.com haber sitesini ti ye alınca ingilizce kaynak getirmişler.
şöyle bir entelektüel espiri vardır. "bir de latince anlat belki o zaman anlamlı olur."

hiç bir teyitin olmadığı, yalanlansa da bilemeyeceğimiz bir hususa bu denli inanmak çok tehlikelidir. tıp profları size osuruktan covid 19 bulaşır yalanına bile inandırdı bu medya sayesinde. aşılar güvenli ve coronayı ortadan kaldıracak yalanını bile yediniz.

aslında nitelikli dolandırıcılık hususunda iyi taktik. ingilizce kaynakları bile geç. ben direk latince yazarak gireşeyim bu işlere. o zaman kesin anlamlı olur.
devamını gör...
haber kaynağı isterse hermes olsun troll haber. olm mal mısınız kuzey kore devleti de insanı da bu kadar mal değil. dünyadaki en iyi bilişim beyinlerinin bulunduğu ülkelerden. dark webin arka bahçesi kuzey kore. adamlar sırası gelince sony pictures'i bile patlatabiliyorlar. bakmayın siz abd ve google tabanlı web erişim ağında kuzey kore'yi milattan önceki tarihte yaşayan ülke olarak göstermelerini. adamlar gayet de isteklerine ulaşıyorlar. he anonimliği bırakmazlar ayrı.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"squid game'i kuzey kore'ye sokan öğrenci kurşuna dizilecek" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim