çoğunlukla narsist tiplerdir. yüksek özgüvene sahip gibi gözükseler de çok kırılgan bir özgüvene sahiplerdir. kendilerinden asla memnun değillerdir ve bu konuda kompleks geliştirmişlerdir. sürekli kendilerinden bahsetme sebepleri de budur. en küçük eleştiride bile sinirlenirler. iletişim kurmak işkencedir.
devamını gör...
kendisinden başka bahsedebileceği bir konu yoktur, boş insandır.
devamını gör...
kelimeleri ve cümleleri gargaraya getiren kişidir.
devamını gör...
uzak durulması gereken insanlar listesinde zirveye oynarlar.
devamını gör...
"biz merak edersek sorarız kardeşim, az bi sus" dedikten sonra ağzına tuvalet terliği yapıştırasım geliyor bu tiplerin. uzak durun ki kafanız şişmesin.
devamını gör...
kendini kanıtlama çabası içerisinde olabilir. yetersiz olduğunu hissediyordur.
devamını gör...
kendisi üzerine bahsedecek çok şeyi olan yazardır. iyisiyle kötüsüyle konuşmuyorlarsa bir sıkıntı vardır, zira insan kendiyle dalga geçebilmeli yeri geldiğinde.
devamını gör...
"kendi kendine konuşana deli diyorlar ya ben işte oyum! ne yani akıllı olacağım diye kendimle ilişkimi mi keseyim? kendi kendine konuşana deli diyorlar ama kendilerine kendilerinden bahsedenler sürekli meşhur oluyorlar!"
devamını gör...
narsistlik ve bencillik arasında gidip gelen toksik insan grubu. bütün duyguları bir tek kendi yaşıyormuş gibidirler. en çok canı acıyan, en çok sevinen, en çok korkan hep onlardır. dünyada sadece kendi benlikleri varmışçasına yaşarlar. dolayısıyla empati yetenekleri de oldukça düşüktür. “nasılsın?” diye sorduğunda bile kendini anlatmaktan karşıdakine “sen nasılsın? iyi misin?” diye sormak akıllarının ucuna dahi gelmez. o an sen ölüyor olsan bile hep öncelikli olan kendileridir. yazık onlara. uzak durun, uzak tutun.
devamını gör...
kendinden başka kimseyi önemsemez,hep ben hep ben.
devamını gör...
özgüven eksikliği olan insandır aynı zamanda sürekli kendini kanıtlama çabası içinde bulunur . örneğin a kişisi hakkında bir şey konuşulurken ben mesala hiç böyle şeylerden hoşlanmam yalan söylemek bana göre değildir der hatta bazı tipler güzel özelliklerini daha çok ilgi görülsün diye kötü bir şey olarak da sunar “benim en büyük hatam iyi insan olmak zaten “ “ benim de en kötü özelliğim çok safım çabuk inanıyorum insanlara “ vb .
genel olarak toksin insanlardın uzak durulması gerekir
devamını gör...
(bkz: bencil)
devamını gör...
boş tenekeden çok tıkırtı gelir sözünü hatırlatan insandır.
devamını gör...
neyi ispatlamaya çalışıyorlarsa anlamış değilim. bırak zamanla ne halt olduğun ortaya çıkar zaten. ki bu kişiler genelde atmayı severler.
devamını gör...
halbuki egzistansiyalizm üzerine konuşması gerekirdi.
devamını gör...
baskalarinin dertlerini dinlemek istemez. bencildir.
devamını gör...
sözlükte istenendir. zira burada bir başlık hakkında kendi hayat deneyimleriyle yazılan entryler, her zaman daha ilgili çekici ve okunası oluyor. ancak sivil hayattaysa oldukça sıkıcı ve bencilce bir hareket olarak algıılanabilir....
devamını gör...
içine kapanık insanlar buna ihtiyaç duyabilir. kendini öne çıkarmak istiyebilir.

bir insanın kendini anlatmasına gerek yok aslında. yürümesinde, konuşmasında hatta yaptığı her harekette kendisini anlatır ister istemez ;)
devamını gör...
tamam üzülmeyin sizden de bahsederiz.
devamını gör...
hakkında gerçek, gerekli hatta özel bilgiler veriyor ise sohbet etmeyi tercih edeceğim insandır. kendini gizleyen ve mesafeli duran insanlara iyi ve güvenilir insanlar olduklarını farketsem dahi mesafeli ve soğuk davranırım. kendisi ile ilgili sağlıklı bilgi işlemi yapamayacağım, evlenmeden/ortaklık sözleşmesi imzalamadan düşünü ve döşünü (gönlünü, hislerini, anlayışını.) açmayan kişilikler sadece mecburi toplumsal işlemler sırasında ilişki kurduğum varlıklar oluyorlar maalesef (maalesef diyorum çünkü düşümdeki birey, toplum ve sosyallik anlayışına zıt bir durum oluşturuyor bu.)
insanların çabalayıp kendilerini ve dolayısı ile toplumu geliştirip ara statüleri kaldırması gerektiğini düşünüyorum. aşık olunanın çok sevileninin dost versiyonunun kardeş gibi olanının badisinin badisinin badisi gibi uzay boşluğunda kaybolup giden statücükler oluşmuş dünyamızda.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"sürekli kendinden bahseden insan" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim