#televizyon dizileri #popüler diziler
reality show-yarışma-program / yerli
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

vakit öldürmek için gayet keyifli bir televizyon programıdır. açarsın o arada ister mutfağa gidersin ister telefonuna bakarsın. arada bir de ne oluyor ne bitiyor göz ucuyla bakarak takip edebilirsin.
devamını gör...
saçma sapan bir program.

bir sezon izlemiş biri olarak çıkarımlar da bulunacam.( izlemiş olma nedenim; bilmediğim şey hakkında yorum yapmama, çevremin "çok güzel! çok güzel! izlemezsen çok şey kaybedersin" ısrarları sonucudur.)

öncelikle seçilen yarışmacı profilini çıkarmak bu işin başlangıcı olsun;

1) kürt kökenli gönüllü yarışmacı; halkın bir kısmının etnik kökene önem verdiğini varsayarak, her yarışma da illa vardır.

2) miladı dolmuş ünlü(ler) ; her yarışmada 2 3 tane illa vardır. hem kendilerini hatırlatmak için, hemde "belki bir proje gelir" düşüncesiyle yarışmaya katılan ve çoğu zaman bir projeye kapak atmayı başaran tiplerdir.

3) futbolcu eskileri; teknik açıdan kendilerini geliştirmemiş futbolculuk hayatının sonuna gelmiş, "son bir gol" umuduyla yarışmaya katılırlar. o son golü bazen atarlar, bazen de atamazlar.

4)tv8 ünlüleri; bu tipleri başka kanallarda göremezsiniz. elle tutulur bir başarıları yada özellikleri yoktur. acun un kendi yarattığı ünlülerdir.

5) bilinmeyen spor dallarının sporcuları; bu tipler genelde çok fazla takip edilmeyen spor dallarında derece almış, madalya sahibi sporculardan oluşur. çok bilinmediği için; hem spor dalını tanıtmak, hemde para kazanmak amacıyla yarışmaya katılırlar. belki en ulvi niyetli olanlar bunlardır.
(en acınacak olanlar da bunlardır.)

6)sosyal medya fenomenleri; bu tür, yeni bir tür. ne getirir, ne götürür bilinmez. tv8 kumar oynamayı sever bu konularda.

program içeriği ne kadar yarışma olsa da; dedikodu, aşk, macera vs vs gibi insan beynini hipnoz eden bir çok etken vardır.

genelde programı izleyen kitleler; konuşacak çok şeyi olmayan, vakit bolluğu yaşayan, çok fazla beklentisi olmayan kitlelerdir. (ülkemizde bundan çok ne var.)

velhasıl; kapalı televizyona bakmak daha iyidir benim için.

hani;" din kitlelerin afyonudur." denmiş ya,
bende; "survivor kitlelerin afyonudur." diyorum.
devamını gör...
beş para etmeyecek kişilerin anlamsız bir yarışa sokulduğu ve bu da yetmezmiş gibi bittikten sonra da tepemize çıkarıldığı program. bunu oturup saatlerce izleyenler ve tartışanlar da en az programa katılanlar kadar boş. bir de onlarca lira harcayıp oy veriyorlar, onu unutuyordum az kalsın.
devamını gör...
bana çok saçma gelen bir yarışmadır bundan dolayı hiç izlemem. aylarca insanları yarıştırıp daha sonra birinciyi sms ile belirliyorlar. izleyicisi kitlesi de genelde ergenlerden oluşur. twitter da falan yarışmacıların adlarına hesap açıp birbirleriyle kavga ederler.
devamını gör...
falanca yer yaptı, buranın dumanını tüttürüyorum, kalk oradan, tarzında saçma sapan konuların konseye taşındığı yarışma programı. akrep'i öldürmüşler bir de caniler. özel olarak falan mı seçiliyor bu tipler insan anlam veremiyor, bir egoitlenmeler bir havalanmalar "sen kimsin ya" demeler falan filan. yarışmadan sonra gidip tedavi olsunlar, insan içine nasıl çıkıyor bu tipler toplumda nasıl yaşıyor bunlar hayret. kadın yarışmacısı ayrı egoist, erkek yarışmacısı ayrı bir cins.
devamını gör...
2020 sezonunu izledim, geçen sezonu izlemedim. bu sezon desteklediğim yunus emre, yasin, mert, sercan gibi yarışmacılar biraz erken elendiler. bununla birlikte onca antipatik milli sporcu, batuhan, hikmet gibi tipler yerine nisa'nın kazanmasına o kadar da üzüldüğümü söyleyemem. bence gelecek yıl cemal can'ı da dahil ederek survivor 2020 revenge gibi bir şey yapıldığı takdirde tekrardan ivme kazanabilecek yarışma.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"survivor" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim