1984 doğumlu, iranlı aşırı güzel oyuncu. yakın dönem iran sinemasının iyi filmlerinin hemen hemen hepsinde rolü var. güzelliğinin yanında çok da başarılı bir aktrist.

iran rejimini protesto etmek amacıyla 2022 yılında başı açık bir fotoğraf yayınladı. bunun üzerine evine yapılan baskında tutuklandı. fakat baskılar nedeniyle 17 gün sonra serbest bırakıldı.

şöhreti ve mesleği nedeniyle herhangi bir avrupa ülkesinde yaşamını devam ettirme şansı olsa da ülkesinde kalıp, direnmeye devam edeceğini açıkladı.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
çok güzel bir kadın ve iyi bir aktris. ilk kez ‘elly hakkında’ diye bir filmde görmüştüm ama kendisini tanıdığım film ‘satıcı’ filmiydi. orada shahap husseini ile muhteşem ikili olmuşlar. film de şahaneydi bu arada. shahap beyefendiyi övmek için ayrı bir başlık gerektiğinden ona burada değinmiyorum*
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim