buradan
cumhurbaşkanı erdoğan: "turizm toparlandı, tarımda iyi bir sezon yaşanıyor, konut ve otomotiv sektörleri adeta yok satıyor" açıklamasında bulunmuş.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ağam bizimle eğleniyor. tamam eğlensin, ama sıkıntı o ki, eğlendiğinin farkında değil.

bu kadar saçmalığın başka bir açıklaması olamaz.
devamını gör...
benim görüşüm ise tarım kötü, turizm yetersiz, ev ve araba patlaması ise millet enflasyondan kaçınmak için uçmuş fiyatlara rağmen parasını korumak alıyor.
devamını gör...
yine yabancılar için yapılmış bir açıklama.

dövizini getiren gönlünce yiyip içebiliyor, tatlini istediği yerde yapıyor, arabasını altına çekiyor, sadece dilediği semtlerde ev bulamıyor anladığım kadarıyla.
devamını gör...
yine mi beton. türk için bir ev 1 milyon tl. asgari ücret ile 235 ayda anca alabilir.
bir alman için o ev 60,600 euro. yani 40 ay.

ya neyse. zaten kafamda güzel,ey sözlük başımı belaya sokma !!.
devamını gör...
doğru olma ihtimali vardır. zira haber haber başlığında hangi ülkeden bahsedildiği yazılmamış.
devamını gör...
gelenler turist değil mülteci. ev, araba almak şu an için vatandaşa hayal. 3 kuruşu olan onunla bir şey almaya çalışıyor. parada kalırsa değer kaybedecek, arabada evde korur diye çırpınıyor. ülkeye sıfır araç gelmemesi ve ikinci el piyasasının gün geçtikçe hem enflasyon hem de bu sebeple şişmesi de cabası. yani alım gücü yüksek gibi göstermeye çalışma. halk bizzat işin içinde. neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.
devamını gör...
ameriha bizi gısganiyy
japonlar çekemiiyyy
alamanlar çatliyy.
devamını gör...
tabi ki de. yabancılar için burası cennet. kendi ülkesinde 1000 birime aldığı ev burada 50 birim. kendi ülkesinde aldığı otomobil 500 birim, burada 20 birim. şahsen ben de olsam ben de buradan konut ve otomobil alırdım.
ayrıca tarım o kadar iyi ki; mevsimlik sebze ve meyveler 10 tl'den aşağı hiç düşmedi. ekmek 5 tl'yi gördü.
(bkz: ya sabır)
devamını gör...
otomotiv ve konut satışları düşük faiz politikası yüzünden parayı enflasyona karşı korumak için mal alma davranışından dolayı yüksek oluyor, ekonomi iyi olduğundan değil. şu an maaşlı çalışan hiç kimsenin aileden kalan bir sermayesi yoksa ev alma imkanı kalmadı. turizm ise bir zahmet iyi olsun. türkiye gibi bir ülkede hiçbir şey yapmasan turizm bundan daha çok gelir getirir. cumhurbaşkanının açıklamaları da hiç şaşırtmıyor, tamamen manipüle edilmiş verilerle hazırlanmış ve bu verilerin en olumlu taraflarını içeren konuşmalar hazırlanıyor. bu algı yönetimi stratejisi peki toplumda işe yarıyor mu, tabii ki yaramıyor. herkes sokakta ekonominin ne olduğunu gayet iyi biliyor. kendi seçmeni de artık inanmıyor. bakmayın sokak röportajlarında savunanlara, onlar da ne olduğunu gayet iyi biliyorlar. kredilere son dönemde getirilen kısıtlamalar ne gibi sonuç getirecek asıl bundan sonra hep beraber takip edeceğiz, çünkü ucuz krediye kolaylıkla ulaşan orta karar zenginler artık o kadar kolay kredi alamayacaklar. bu demek değil ki konut satışları düşecek. türkiye çok büyük bir nüfusa sahip ve yabancıların da erişimi çok rahat. o nedenle akp başta olduğu sürece konut rantı devam eder. konut alabilen daha çok alır alamayanların arasına da her gün daha fazla insan katılır. önümüzdeki seçimler çok önemli çünkü artık ne ülkenin ne de toplumun akp rant harcamalarını kaldıracak gücü kalmadı. umarım önümüzdeki seçimi ekonomiyi sıkı politikalar izleyerek düze çıkaracak insanlar kazanır...
devamını gör...
reis 2000 yılında kalmış halisülasyon görüyor.
devamını gör...
ulan seneyi neredeyse kiraz yemeden geçiriyorum,karpuz alırken dilimle satın alıyorum ,ekmeğe 4 tl para veriyorum ev ve araba almak çok büyük hayal oldu artık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tarım iyi otomotiv ve konut yok satıyor" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim