isveçli metal müzik grubu. grubun ilk dönem tarzı doom metal ağırlıklı iken devamında gothic ögelere ağırlık vermişlerdir. özellikle 94 çıkışlı 4. stüdyo albümleri wildhoney kendi tarzında kült sınıfındadır.

ilginç bir şekilde 2008 yılı zeytinli rock festivali'nin headliner gruplarından biri olmuştur. nevermind durur mu ? yemeden içmeden tiamat konserini bekledim o gün. konserin bitmesine yakın kulis yoluna meyledip grup elamanlarını kendine has brutal vokalimle "heyyy" diyerek korkutmuşluğum vardır.

o günden beri metal müzik icra edenlerin de korkudan titreyebileceğine inanıyorum. o kadar yani. *

iki farklı şarkılarını bırakmak isterim.devamını gör...
the temple of the crescent moon ve angel holograms da mutlaka dinlenmesi gereken parçalarındandır.
devamını gör...
1987 yılında kurulan isveçli gotik metal grubudur. bu tarihi eski ama bir o kadar da şahane grup halkında sadece 2 entry girilmiş şiddetle kınıyorum sizleri metalciler. * grup ilk başta black metal tarzında olup sonra doom metale kaymışlardır ardından da gotik metal yapmaya karar vermişler. şarkıları cidden şahanedir, geçmişte de muhteşem albümler yapmışlardır. ilk kurulduğunda grubun adı aslında treblinka imiş. bir tane albüm yapmışlar ardından grubun kurucu üyesiyle birlikte bir gitarist gruptan ayrılmış diğerleri devam ettirmiş.

bazı albümleri beğenilmiş bazı albümleri de beğenilmemiş. metal dünyası böyle zaten, her grubun albümlerinin tamamı beğenilmiyor, eleştirmenler tarafından eleştiriliyor. bu grupta da aynısı olmuş. grup ismini, babil ve akad mitolojisi'ndeki okyanus tanrıçasından almış.

grubun favori albümleri şunlardır; the astral sleep, wildhoney, the scarred people gibi gibi. yalnız bazı şarkıları gerçekten enfes. misal vote for love olsun, on golden wings olsun, angels far beyond olsun teonanacatı falan filan.

bazı metalciler hep klişe müzik gruplarını beğeniyorlar dinliyorlar. aslında biraz farklılık yapmak lazım, her grubun tadına bakmak lazım. her ne kadar black metalci de olsam bütün metal müzik gruplarının tadına bakarım. sanırım dinlemediğim müzik grubu yok şu yaşıma kadar. demem o ki; tek bir gruba bağlı olmayın klişelerden uzak durun böyle şahane metal gruplarını da dinleyin arada.

bu gruba da eriyorum vallahi be. çok albüm yapsın çok dinleyeyim o derece.
devamını gör...
a deeper kind of slumber albümüne kadar her albümünü severdim. sonrasında yaptıklarını ise çok dinlememekle birlikte pek ısınamadım. prey albümü için biraz eh desem de ne yazık ki eski üretkenliğine ve özgünlüğüne bir türlü ulaşamadı benim için.

clouds ve özellikle wildoney albümleri ise benim için zirvedir.
devamını gör...
türk edebiyatının günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olan ihsan oktay anar'ın everest yayınları'ndan çıkacak olan yeni kitabının adıdır.
devamını gör...
uludağ sözlüğün eski ak trollerindendir. bir özgürlük düşmanıdır. dilerim ki buraya gelmesin.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim