1.
bir seviyede olması ile beraber aşırı irite olduğum durum yahu bu adamlara tapan arkadaşlara sesleniyorum? o bindiği lüks araçlar senin paran. toplum sözleşmeni unutmayın (bkz: toplum sözleşmesi)
devamını gör...
2.
toplumun yapısındaki teslimiyetçilik ve "ağam paşam padişahım" algısının değişememesinden kaynaklanır. görüldüğü üzere dünyada ulus devletlerinin trend olduğu yıllarda türk toplumunda hareket halktan değil, aydınlardan gelmiştir.
devamını gör...
3.
koltuk pahalı ne de olsa(!)
devamını gör...
4.
dunyanin en saçma durumlarindan biridir. biz secmiyor muyuz ya asıl bize el pence durmaları gerekmez mi? bu işte bir terslik var ya da insanin ruhundaki makam, para sevdası bunu asla sorgulatmiyor:)
devamını gör...
(bkz: putlaştırmak)
devamını gör...
bütün siyasetçiler iğrenç olduğundan saçma tavır.
devamını gör...
valla kendileri 'siyaset nasıl yapılmaz'ın cevabı gibiler. bir kafa nasıl bu kadar kullanılmaz şaşırıyor, bunun da özel bir yetenek olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
bu tüm dünyada böyledir sayın yazarlar. özellikle geri kalmış ülkelerin geri kalma nedenlerinden biri de budur. yöneticilerin gelip geçici olduğunu unutan cahil halk, onu haşa baki kalacakmış gibi görür. bu da yöneticilerin yavaş yavaş ilahlaştırılmasına neden olur. en sonunda da bazı ülkelerde örneğini gördüğümüz bir durum yaşanır: yönetici haşa peygamber gibi sıfatlar ile karşılanır, karşısında kefen giyilir. saygı tabii ki olmalıdır ama bu saygı dozunu aşarsa, örneğini verdiğimiz gibi putlaştırmaya kadar gider.
devamını gör...
hepsi birbirlerine küfürler hakaretler yağdırıyor bunu gören halk da durur mu onlar da yapılştırıyor bu nasıl saygı göstergesi anlamadım.
devamını gör...
türkiye'de yeni nesiller ile değişeceğini umduğum durum.
devamını gör...
osmanlı'nın mirasıdır. ülkeyi hala padişahlar yönetiyor sanıyoruz.
devamını gör...
biat kültürünün bir sonucudur. ne zaman ki milletin vekili yerine milletin aslı değer görür o zaman bu topraklarda güzel değişimleri hep birlikte görürüz.
devamını gör...
garip bir eylem sizi insan yerine koymayan siyasileri yüceltmek neden? anlam veremiyorum düşünce yapınıza.
devamını gör...
aksi takdiri yoktur. silivri soğuktur gibi ifadeler ile ifadeler susturulur.
devamını gör...
yanlış önerme içeren başlık. gösterilen saygı değildir; aksine köprüyü geçene kadar ki pofpoflama sürecidir.
devamını gör...
korku ve güç sahibine duyulan saygıyle eşdeğer bulduğum durum.
devamını gör...
siyaseti çocukken ne kadar sıkıcı bulurduk. içindeki çocuğu kaybetmektir. hayata biraz olsun absürt yaklaşılmalı. değer yüklenen çoğu şeye absürt bir gözle bakınca her şey çok değişiyor insanda. hayat acı, adaletsizlik, bir çok olumsuzluk ve saçmalık ile dolu. önce kendiyle sonra da olan bitenle dalga geçebilmeli insan. takarsak mahvoluruz, değmez. kocaman bir şaka gibi her şey, şakayla karşılık verilmeli.
devamını gör...
saygının nedeni güç oldugunu düşünüyorum.
soyle ki, su an hayatta olmasını istediğiniz ne var ise, ( ölüm-saglık haric) hemen hemen hepsi siyasi gücü ekinde bulunduran siyasiler ile çözülebilir.
günümüz türkiye’sinde parti farketmeksizin maleaef ki durumlar boyle, ee haliyle gariban vatandas saygıyı da gücü elinde olanlara göstermeye “mecbur” kalıyor.
devamını gör...
korkuyla karışık padişahlık hasreti diyebiliriz.
devamını gör...
göstermediğinizde istediğiniz kariyeri yapamayacak olmanızdan kaynaklanır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"türkiye'de siyasilere çok saygı gösterilmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim