türkiye sınırları içinde bolca bulunan tiptir.

kardeşim devlet sana iş vermek zorunda mı? ihtiyacı olanı alıyor zaten. sırf sen dandik bir okul okudun diye ihtiyaç duyulmayan sürüyle insanı kadroya alıp para mı versin, devlet iş kapısı mı? ülkenin kaynakları boşuna mı aksın.

eğer kalifiyeysen geç özele bakalım alıyolar mı seni. almazlar, neden? ihtiyaç yok ya da vasıfsızsın da ondan, ama sıra devlete geldi mi devlet bana iş versin, para versin yok ben üniversite mezunuyum. yok öyle dünya.
devamını gör...
o dandik okulları açmayacaksın o zaman.
devamını gör...
devlet halkı için yoksa neden var? direkt olmasa da dolaylı yoldan tabiki insanların iş sahibi olması için destek olmak zorunda.
devamını gör...
devlet bana karışmasın, ekonomi ile meşgul olsun.
devamını gör...
lisede daha çok çalış ve daha iyi okullarda oku. herhangi okulu bitiren hemen iş sahibi olamaz ki.
devamını gör...
dandik okul dediklerinizi açan devletin kendisi değil mi? madem mezunu iş bulamayacak açmasın. bunca yıl boşuna mı okuyoruz biz?
devamını gör...
devlet memurluğu avrupa’da hiç bir firmada iş bulamayanların başvurduğu bir iş. parası az olduğu için tercih edilmeyen bir seçenek iken bizde özelde iş aramadan garanti diye devlete başvurmak tuhaf. özel sektörün ssk primleri ve maaş konusunda tatminkar ve dürüst olmamasına bağlıyorum.
devamını gör...
bu kadar üniversite mezunun yığılmasına sebep olan her ile bir üniversite projesiyle eğitimi değersizleştiren devlet bu işsiz ordusunun sebebidir.
yapmasaydılar o zaman. niye okuttun beni zındık üniversite mezunu ev hanımı olayım diye mi?
geberin.
devamını gör...
normal tiptir. işsizlik rakamları bugüne kadar hep iktidarların kaderini belirlemiştir. devletin varlığının temel sebeplerinden birisi de vatandaşının insan onuruna uygun bir yaşam sürebilmesi için gerekli altyapıyı hazırlamaktır.

kimse devletten herkesi kamu görevlisi yapmasını beklemiyor. özel sektörü öyle bir domine etsin ki, insanlar iş bulma ve iş kurma konusunda zorluk yaşamasın.

mesela türk lirası 1 günde %10 değer kaybedip kazanmasın.
devamını gör...
dandik okula gideceğine bir sene daha hazırlanması gereken tiptir. her şeyde devleti suçlamayın be! allah sanada akıl veriyor ev geçindiren, çobanlık yapan öğrenciye de. o tıpı kazanıyor mesela, sağı solu suçlamıyor. sense bir hayır gelmeyeceğini bile bile gidiyorsun o bölüme. sonra,"dövlet bize bakmiğ ühü ühü!" herkes kendi kaderini bir yerde kendi seçiyor işte. ses edeceğine ders çalış iyi yere git. zırlama.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"üniversiteyi bitirdim devlet bana iş versin diyen tip" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim