karışık kebabın doğu bölgesine has ismi. ta ki kanat, adana, tavuk şiş, ciğer, patlıcan kebap, kuzu şiş hepsi bir arada olur.
yemeyen bilmez.
devamını gör...
"ne kadar kebap varsa içine dolduralım" yemeği.

kendi karakteri yoktur.
devamını gör...
dönere kadar hemen her türlü eti ve fındık lahmacun, mini kaşarlı pide gibi yan ürünleri içinde barındıran, bir porsiyonunun aslında 2 porsiyon ete denk geldiği, hem çok lezzetli hem de doyurucu bir yemektir.
devamını gör...
sadece valilerin yediği bir tür yiyecek.
devamını gör...
ömrü hayatımda bir kere urfaya gittim. dediler burda kebab yemeden olmaz. baktım hepsinden azar azar da tatmak istiyorum. en karışık olan vali kebabiymis gibi geldi, dedim bundan istiyorum. garson hafif bir gülümseme ile abi o 6 kişilik dedi. sen dedim getir 6 ya 7 ye bakarız. çıkışta elimi sıktılar künefe söylediler. muhtemelen arkamdan girtlagim ile ilgili çok da hoş olmayan şeyler söylediler ama nasıl güzel. kokusu geldi.
devamını gör...
görmemiş olayım. aman diyim.
devamını gör...
hiç görmemiş olduğum kebaptır efendim kendileri
hayatım boyunca adını bile sadece birkaç kere duymuşumdur...
şimdi o zaman, kaymakam kebebı veya dürümü de olabilir olmaz mı ? *
devamını gör...
ekmeğe çok abanmamanın icap ettiği kebap. ortalama lahmacunun 15 lira olduğunu düşünürsek bu ziyafet muhtemelen en az 300 liraya patlar.
devamını gör...
daha önce hiç duymamıştım.
şöyle bir hikayesi olduğunu düşünüyorum, vali köye geliyordur, ne ikram edileceği konusunda konuşulur, tartışılır ve nihayetinde mangalda ve fırında pişen her şeyi bir tabakta ya da tepside buluşturup ikram etmeye karar verirler. adı da haliyle ikram edileceği kişiden gelecektir.
olamaz mı, olabilir.
devamını gör...
ilçelerde kaymakam kebabı diye bilinir.
devamını gör...
karışık kebabın doğuca'sı.

gün itibariyle bursa'da 560 lira fiyat çekiliyor.

kafam girsin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"vali kebabı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim