benim için, 2018 senesinde yalova cumhuriyet caddesinde tanık olduğum ilginç olayda, ıraklı bir kadın tarafından bir türk'e söylenen sözdür.

caddenin göz bebeği bir konumda, dev boyda yalnızca arapça yazıların bulunduğu bir brandayı asan ıraklı kadına, yanındaki minik tekel marketten çıkan adam gayri ihtiyarı türkçe bir harfin bile yazılı olmadığı brandayı işaret ederek "ne yazıyor burada?" diye sordu.

gayrimenkullerin yarısından fazlası, istanbul'a yakınlığı sebebiyle arap ülkesi vatandaşlarına fersah fersah satıldığından "arap yarımadası" diye anılan yalova'da ikamet eden bu ıraklı kadın ise kıt türkçesiyle "seni ilgilendirmez, işine bak" diye cevapladı.

kendi bayrağımızın dalgalandığı topraklarda, dev gibi asılmış brandaya ne yazıldığını bile öğrenemeyişimizin kısa adı liberal ekonomi'dir.
devamını gör...
bozuk türkçesiyle tüm kalbiyle inanarak söylediği "cennet vatan türkiye!"dir.
devamını gör...
"hamımıza sok"
türkçesi:hepimize meyve suyu demekmiş.
devamını gör...
dışarı çıkmak için hazırlanırken kuzenimin işi bittiğinde hep şey der "ben bittim" ben de bittim umay, ben de bittim...
devamını gör...
yabancı bir arkadaşım "ankaradaki dolmuşçular neden hep kavga ediyor, anlaşamadıkları konu ne?" diye sormuştu. kavga ediyorlar sanmış, masum...
devamını gör...
sofianın kuzenime “kurnaz bir hava var sıkı giyin” diye mesaj atması
devamını gör...
rusya'da türkiye'den geldiğimi söylediğimde, ''maraba lan farat'' demiş bir rus kızına şahit oldum.
evet kuzey tekinoğlu hayranıymış.
devamını gör...
“siz nasıl müslümansınız?”

faslı bir arkadaşım vardı seneler önce, bir gün sohbet arasında akşama eğlenmeye gideceğimizi söylediğimde, o soruyu yöneltmişti kendisi. almancamın bu konuyu konuşmaya yetmeyeceğini söyleyerek konuyu kapatmış, ilişkimi de bir süre sonra kesmiştim.
devamını gör...
kuzenimin kanadalı arkadaşına bağlama çalmıştım kültürümüzü tanıtmak namına bağlamayı gördüğünde oo turkish gitar demişti.
devamını gör...
yanımıza yaklasan bir siyahi sori dabul yu si demişti.
meğer adam tuvaleti soruyormuş.
devamını gör...
kadiköy boğa’ya öküz derler genelde. bi tanesi eşşek demişti. ben de yok ebe.. demiştim.
devamını gör...
yabancılar için turkce kursumda etiyopyalı öğrencim suriyeli amcaya senin kaç hanım var diye sorması amcanın da e 1, 1 başka ne olabilir ki dercesine cevap vermesi
devamını gör...
adınız asiz mi?
devamını gör...
yabancı oda arkadaşım diğer oda arkadaşıma burda kimsenin senin babana borcu yok kendi işini kendin yap demesi ehehe çok hoşuma gitmişti
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yabancı uyruklu birinden duyduğunuz en acayip söz" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim