gerçekleştiği zaman çeşitli etik/felsefi/bilimsel tartışmalara yol açacak olay
devamını gör...
merakla beklediğim teknolojik bir gelişme
devamını gör...
yapay zekanın bu kapasiteye gelmesinin zor olacağını düşündüğüm için ihtimal vermeyeceğim durum.
öyle de bişey olursa yapay-zeka-ception olur
devamını gör...
yapay zekaya sorduğumda verdiği cevap
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
oohoo uzar gider o öyle eksi sonsuza doğru
devamını gör...
fantasiden ibarettir.
100 sene önceki gazeteleri okursanız 2000 yılında uçan evler, her evin balkonunda uçan bisikletler olacağının, eczanelerin ve hastanelerin kapanacağını çünkü hastalıkların tarihe karışacağının öngörüldüğünü görürsünüz.
teknolojinin bir sonu var. yapay zekanın dünyayı elegeçireceği falan yok , ilk terminatör filmi 1987 de geçiyordu 50 sene oldu herşey aynı, olsa olsa yanlış ellerde milletin şifrelerini çalıp paralarını dolandırmaya yol açar.
devamını gör...
yapayzekaception
devamını gör...
satranç üstünden örnek verirsek doksanlarda deep blue vardı. ona oynanmış bütün oyunları yüklemişler. bu oyunlarda rakip hangi hamleyi yaparsa karşılık olarak hangi hamleyi yapacağını kodlamışlar.

günümüzdeyse yapay zekaya satranç kurallarını ve taşlarını öğretiyorlar. yapay zeka da bir siyah bir beyaz olup kendi kendine milyarlarca oyun oynuyor.

bu nedenle yapay zekaya kodlama öğretirsen o da yapay zeka kodlayabilir.
devamını gör...
bunun ilk sinema örneği bilim-kurguda sylonlar (1978) bve devam serisi battlestar galactica (2004) dizisidir...
robotlar döngü oluşturmuşlar kendilerini sürekli geliştiriyorlardı , öyle ki bir zaman sonra kendilerine bile karşı olan robot ve merkezi zeka oluştu. döngüde.
insana benzemeye başladılar .. (7. sanat)
birde ilk filimi 1984 -olan terminatör serisi var ,dizisi de yapıldı.
eğer kendi enerjisini de üretirse bu zeka ,insanın başına iş açabilir.
tabi bizim aklımız bilgimiz okuduğumuzla sınırlı yada izlediğimizle fakat bele geliyorum diyor.
devamını gör...
arkadaşlar ben hukukçuyum, yazılımcı değilim ama şunu biliyorum: b.sayarlar, işlemciler, yazılımlar, kendilerine verilen sınır komut ve değişkenler arasında değer/seçim üretirler, bu yazılımcı tarafından aşamalı biçimde tanımlanmıştır yani. bir yazılım hatası, bir işlemci devre sorunu olmadığı sürece, yapay zekanın ürettiği seçenek, yazılımcısının öngördüğü, onun için şaşırtıcı ve sürpriz olmayan bir seçenektir. insan işlem hız ve sayısı b.sayar işlem hız sayısına oranla sınırlı olduğu için, yapay zeka ile ulaşılan seçenek, insanlara şaşırtıcı geliyor kanımca. (satrançta böyle olduğunu biliyorum.) yani, artık kendi başına düşünüp insanlığa savaş açacak robotlar vs. ancak bilimkurgu senaryolarında olabilir endişe etmeyin bence.. en azından şimdilik.
devamını gör...
#2888789 deep learning böyle demiyor, insan beyninin çalışma mekanizmasına benzer bir mantıkta çalışıyor. bundan dolayı öngörülemeyen olaylar olması çok doğal bir süreç. yani kısasa olan bilgileri sana işlemiyor, kendisi uygulayarak öğreniyor. aynı biz insanlar gibi sinir ağları oluşturuyor sanal olarak. bizim beynimizde bu mantıkla çalışıyor, nöronlar arası iletim şeklinde. biz insanlar kendimizi çok farklı yada önemli bir varlık olarak görürüz genelde, bu nedenle koruma iç gülüşüne geçeriz. halbuki bizde baktığımızda biyolojik bir makineyiz, duygu dediğimiz olgular bile belli biyolojik sistemler (hormon vs) sonucu oluşuyor. örneğin ileride şahsen insan avukat yerine, tüm hukuk kitaplarını, sistemdeki tüm benzer hukuk vakalarını ve dosyalarını bilen, ikna kabiliyeti ve dil kullanımı mükemmel bir yapay zeka avukatını tercih ederim.
devamını gör...
(bkz: yapayzekaception)

devamını gör...
geleceğe hoş geldiniz , biz bunları öngördük zaten
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yapay zekanın başka bir yapay zeka oluşturması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim