haberde verilen tüm meslekleri yok edebilir gibi.
haber linki
devamını gör...
bence öğretmenlik cocuklar bi sekilde ogretmen sefkatine yaninda oldugunu hissetmeye ihtiyac duyuyor. ona isik olacak sey sadece yapay zekadan ibaret olamaz bence gunumuzde de goruyoruz uzaktan egitim ne kadar etkili? ozellikle kucuk siniflar icin daha onemli oldugunu düşünüyorum
devamını gör...
siyaset ile alakalı çoğu meslekler. çünkü bir yapay zekaya yan gelip yatmak yakışmaz. yoksa o yatay zeka olur.
devamını gör...
ev hanımliği bence meslek olarak görülür mü bu düşünülür fakat hiçbir robot yapamaz.
aynı anda hem çocuk bakıp, hem yemek, hem bulaşık hem ütü yapsinda görelim bakalım zapayını zekasını türkiye güzelim burası anne terliği diye bişey var.
devamını gör...
işsizlik. şairlik. simitçilik...
devamını gör...
annelik
devamını gör...
temel tamir işleri.

bugün ev ev gezip musluk tamir edecek bir robot gleiştirilmiyor. açıklamalara bakılırsa bir 50 sene de mümkün görünmüyor. zaten karlı da değil. insan anatomisi değişmeyeceğinden bu tip mimari detaylar uzun süre benzer kalacak. tamirci çatalı hala sağlam yani.
devamını gör...
uzaktan eğitim sürecinde hepimizin-özellikle velilerin gördüğü üzere: öğretmenlik.
devamını gör...
(bkz: kebapçılık)
hadi kuşbaşıları şişe dizsin bakayım o yapay zeka , o pideyi şöyle şişin üzerinden bastırıp etin yağını şöyle bir ekmeğe bulasın.
kebap kırmızı çizgimiz.
devamını gör...
dolandırıcılık.
hırsızlık.
meslek evet.*
devamını gör...
yazarlık ve şairlik
sinema sektöründe de senaristlik.
devamını gör...
kesinlikle bir mesleği yok edeceğine inanmıyorum. . insan yaratıcılığı her zaman bir üstte olacaktır. daha dün chatgpt ye r programlama diliile bir şeyler yaptırdım . sürekli hata verdi ve aldığım mesajlar kısaca şöyle :
- you are correct, sorry for the confusion. here's an updated example with the correct syntax:

- ı apologize for the confusion once again. ıt seems that the annotation_scale() function only supports a limited set of plot units, including "mi", "ft", "in", "km", and "m".)

(i: - ı apologize for the mistake again. ıt seems that the grid package does not recognize "miles" as a valid unit either.


bilgisayar mühendislerinin veya yazılımcıların mesleğini bitirecek deniyor. güldürmeyin beni.. bir kopyala yapıştırcının işini bitirebilir belki ama kreatif ve inovatif yetilere sahip insanlar hep bu dünyada her meslek grubunda tercih edilecektir.
devamını gör...
şu anda bebek adımlarını atıyor, biraz büyüsün o zaman konuşuruz. önümüzdeki 20 yıl içindebir yapay zeka devrimi ve değişimi yaşyacağımızı düşünüyorum.
devamını gör...
öğretmenlik mesleğine olan saygım ile yorum yapıyorum
yapay zeka, öğrencilere bireysel öğrenme deneyimleri sunabilir
ancak öğretmenlerin insan etkileşimine dayalı öğretim metodları ve öğrencilere rehberlik sağlamaları
motive etmeleri ve değerlerini aşılamaları gereken yönleri
yapay zeka tarafından henüz tam olarak yerine getiremez.
bu yorumum iyi öğretmenler için geçerlidir. maalesef öğretmenlerin çoğu yapay zeka kadar bile faydalı olamadığı için onlar yok olsa daha iyi.
devamını gör...
ekşiciler 5 yıl içinde herkes issiz kalacak diyordu 2016'da jhjkjl. zaman gösterecektir. şöyle de bir gercek var teknolojinin bir anda hızlı ilerleme göstermesi her zaman gelişip ilerleyeceği anlamına gelmez. çocuk oyunu değil ki bu belki 200 yıl sonra çözülebilecek belki 2 yıl sonra. ee sen nasıl kesin konuşabiliyorsun çomar ekşici (bkz: swh).
devamını gör...
avukatlık. arzuhalciliği bitirebilir ama avukatlığı bitiremez
devamını gör...
insanla duygusal anlamda birebir ilişki içinde olan mesleklerin yerini alması zordur. bazı duygular kalıp cümlelerle taklit edilebilir ama empati ve merhamet duyguları kalpten gelir. yapay zeka tüm insan davranışlarını veri tabanına alamaz, duygusal tepkiler ana göre değişiklik gösterir.
mesela kanunlar ezberlenir, teori halledilir ama kanunları, örnek olaya göre uyarlamak, yorumlamak, savunma yapmak mümkün değildir. değişkenler birden fazla ihtimal doğurur.her konuda bilgi sahibi olabilir, kişiye özel taktik de uygulayabilir, öğrenci öğretmen arasındaki organik bağı kuramaz, öğretir ama eğitemez.
devamını gör...
bi berber olamaz sanirim olsa bile bizler sol dirsege dayamayan, eline saglik dedikten hemen sonra cikip senin elinin ayarini dedigimiz berberi isteriz.

oğretmenlik demis biri.
neuralink olayiyla birlesirse ortaligin a sina koyar, kisiye ozel ogretmenlik gelir o yuzden kim takar ogretmeni.
benim meslegi zaten birak 20 yili 2025'e elimden alir.

yazilimcinin elinden meslek alacakmis diyenler goruyorum! karşim git musluk tamirciligine basla belki porno filmde oynarsin ama bu "benim meslegimi elimden alamaz" vizyonsuzlugu ile yazilim isine devaam etme zira bence elinden aldigi tek sey meslegin olmaz.
devamını gör...
insanın tüm mimiklerini yüzüne yansıtabilecek bir android yapılırsa bence her mesleği yapabilir bunlar ama şimdi esas soru ben 3 yaşındaki çocuğumu bir robota mı emanet etmeyi seçerim yoksa insana mı.

terminatör 2 de sarah connor meksikada oldukları bölümde john ile terminatör'ü uzaktan izlerken bu makine oğlum için en iyi baba olacak derken onu eğitmekten değil hayatta tutmaktan bahsediyordu.

sonra ne oldu devam filminde hacklediler ve ana görevi john'u korumak olan terminatör'ün kafa yanınca öldürmeye kalktı.

elbette kurgusal bir mizansen üzerinden gelecekti olasılıkları düşünmek tutarlı değil ama söylemek istediğim ben bir robota güvenip 3 yaşındaki oğlumu emanet etmezdim.

(bkz: okul öncesi öğretmenliği)
devamını gör...
cağ kebabı ustalığı
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yapay zekanın yok edemeyeceği meslekler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim