denize yakın insana uzak güzel bir bahçesi olan bir ev.
devamını gör...
dünya, belki ülke bilmiyorum.
devamını gör...
2.5 litre kola
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
aldık kardeşim en kralından aldık.
devamını gör...
ev, araba neyse hayalin artık meşrebine ve hayal dünyası çapına göre didinirsin alırsın, kredi çeker alırsın, miras kalır alırsın.

mühim olan elde ettikten sonraki oluşacak tatmin boşluğunun yerine bir başka hayal edinmek. doyurucu bir hayal lazım.

mesela şu an söylemeyeceğim ama bir hayalim var. az biraz zaman sonra elde edeceğim. ondan sonra ne yapacağım muamma. beni heyecanlandıracak ne olabilir diye düşünüyorum. top noktam elon musk gibi insanların, kitleleri parasıyla manipüle edebiliyor orgazmı. ama elon musk da olamayacağıma göre, o fantezi oluyor artık. imkansız bir fantezi.

kısmet artık. önce hayalimi neticelendireyim. gerisine bakarız artık.
devamını gör...
ibiza plajina yakin bir yerde ev olabilirdi. tabi hayal biraz ama, yine de dusunuyor insan.
devamını gör...
ev ve araba istiyorum. ancak istiyoruz işte. bizim yaptığımız tek şey sürünmek.
devamını gör...
yeteri kadar ne kadar mesela. ben kendime ait bir ada istiyorum. lofoten civarı ya da kanadadaki 1001 adalar civarı olabilir. sıcak iklimden uzak olsun.
devamını gör...
bensonhusrt blues.*


bonuz:
ima - vai
devamını gör...
yeteri kadar param var, almak istediğim şeyleri alabiliyorum. "yeteri kadar" skalası subjektif biri, bir nevi şükür ve tatmin olma kodunu çalıştırabilmekle alakalı. insan, doyumu tamamen maddeye yatırdığında hep aç yaşıyor. tüm dünyayı paket yapıp eline versen: "daha yok mu?" diyecek. toplumumuzdaki: "parayla saadet olmaz" arabeskliğini kastetmiyorum bunu yazarken. madde çok önemli, yabana atmıyorum. ama ruhsal doyumla harmanlanmamış maddi bolluğun hükmü yok diyorum. little little into the middle.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yeteri kadar paran olunca almak istediğin ilk şey" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim