güldürmüş haberdir. bundan daha komik bir gerekçe olamazdı sanırım.

--- alıntı ---

sözcü gazetesi yazarı yılmaz özdil, türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu mustafa kemal atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldığını yazdı.
sözcü gazetesi yazarı yılmaz özdil, bugün yayımlanan yazısında 2020’nin özetini çıkarttı. özdil, “tam yazıma noktayı koyacakken avukat aradı. atatürk’e hakaret ettiğim için hakkımda savcılık soruşturması başlatılmış” ifadelerini kullandı.

‘yazıya noktayı koyuyordum ki avukatım aradı’

“senin için nasıl geçti derseniz” diyen özdil, kendi başından geçenleri de anlattı ve son gelişme olarak hakkında ‘atatürk’e hakaret’ soruşturması açıldığını yazdı:

“kaçak saray yaptırdığımı iddia ederek aileme ait iki odalı yazlığa saldırdılar, silahlı kuvvetlere hakaret ettiğimi iddia ederek beş ay hapis cezası verdiler, tbmm’ye hakaret ettiğimi iddia ederek hapse girmem için dava açtılar, yobaz bir akademisyen diyanet’e çağrıda bulunarak, cesedimin camiye sokulmamasını, cenaze namazımın kılınmamasını istedi, yazıya noktayı koyuyordum ki, gazeteden avukatım aradı, atatürk’e hakaret ettiğim için hakkımda savcılık soruşturması başlatılmış. yaşadıklarımızı okurken bile yorulduğumuz bir yıldı, 2020.”

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
noluyo lan dedirten durumdur.
devamını gör...
hakaretten olmasada milli duyguları sömürmekten kesinlikle soruşturma açılması gereken köşe yazarı.
devamını gör...
2500 tl fiyata sahip m. kemal isminde bir kitap yazan yazara yapılmış büyük ayıp. bu adam nasıl hakaret etsin. ayıptır. 2500 tl boru değil sonuçta. yazarın ata sevgisinin ve saygısının sorgulanmasını çok çirkin buluyorum. 2500 tl sonuçta.
devamını gör...
gelinen noktada türkiye'de artık olabilecek bir durumdur.
yakın geçmişte bunun örnekleri yaşandı.
genelkurmay başkanını terörle bağdaştırıp, 26 ay cezaevinde tutan bir ülke burası.
sonuç, yattı çıktı iş bitti.
yüzlerce üst rütbeli subaya yapıldı bu ergenekon balyoz gibi uyduruk senaryolarla.
sonuç, yattı çıktılar, kimisi bu yaklaşımı kaldıramayıp onuruyla intihar etti, kimisi kanser oldu öldü.
ne dendi yıllar sonra, ' böyle örgütler yokmuş, bunlar kumpasmış'.
askere, orduya yapıldı bu,
yılmaz özdil kim ki ?
ayrıca cumhuriyet gazetesi, sözcü gazetesi yazarlarına atılan fetocu yaftası ve onların da cezaevi maceraları daha yeni yaşandı bu ülkede.
daha dün, (bkz: yılmaz özdil) başlığı altında, atatürk'ü kullanarak para kazanmasına benzer biçimde yorumlar yapılıyordu.
yani bir tarafta bu şekilde bir algı,
üstüne böyle bir algı,
millet aklını fikrini şuurunu yitirdi iyice.
devamını gör...
siyasal islamcılar nasıl türban diye zırlayıp halkın manevi duygularını sömürüyorsa yılmaz özdil de atatürk’ü kullanıp yurttaşın hem manevi duygularını sömürmekte hem de paramızı tırtıklamaktadır.
devamını gör...
ülkeyi s*keni elestiremiyorsak, kuranı da bi zahmet elestirmeyelim en azından bir süre
devamını gör...
şahsım adına konuşmak gerekirse yılmaz özdil'i mükemmel bir muhalif gazeteci olarak görmüyorum. ancak atatürkçü olduğundan pekâlâ eminim. atatürk'e hakaretten dava açılması olayı pek bir komiktir.

gazeteci özdil, bunu köşe yazısından duyurmuş. sözcü de haber yapmış. buradan okuyabilirsiniz
devamını gör...
hayatımda çok saçmalık gördüm de, bu kadarını da görmemiştim. darısı atatürk ve ismet inönü hakkında iki ayyaş diyebilen, eline geçen her fırsatta cumhuriyetin kurucu kadrolarına saldıran, tarihçilik adı altında kokuşmuş hayal güçleriyle propaganda yapmaya çalışan yaratıklara hürmet gösterenlerin başına.
devamını gör...
belki paralel evrenlerin birinde böyle bir şey gerçekten vardır,kim bilir.
devamını gör...
çölaşan'ın fetocu olması kadar dalga geçerek damgalamaya çalışmak, ürkünç bir ortam.
devamını gör...
farklı bir taktiktir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yılmaz özdil'e atatürk'e hakaretten soruşturma açılması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim