kafayı kırmış gibi gözüken sümerolog. kesin kırmış diyemiyorum çünkü yalnız iki kitabını okudum.* o yüzden kesin konuşamam.
sümerler ile ilgili yazdıkları epey bilgilendirici ve ilgi çekici. nasıl medeniyetin beşiği haline geldikleri, kısa zamanda tarihte o güne kadar görülmemiş bir ilerleme kaydettikleri ve benzeri konular adına iyi bir kaynak. verdiği bu bilgileri ise allem ediyor kallem ediyor bir şekilde uzaylılara bağlıyor. bu görüşlerine katılmasam da anunnaki, uzaylılar ve marduk hakkındaki görüşlerini okumak bana çok keyif veriyor. tarihi bilim kurgu gibi.
devamını gör...
tarih boyunca ilkel bir yasam suren insanligin, (bkz: sumerler) ile birlikte bir anda gelismesini uzaylilara baglayan (bkz: azerbaycan) asilli amerikali yazardir. 11 temmuz 1920-9 ekim 2010 tarihleri arasinda yasamis, (bkz: dunya tarihcesi) adli kitap serisini yayinlamistir.

uzayli iddiasini dayandirdigi kaynak ise eski sumer metinleridir ki dogrulugu veya yanlisligi bugune kadar ispatlanamamistir.

kendisi hakkinda (bkz: erich von daniken)'in amerikali versiyonu demek mumkundur.
devamını gör...
zecharia sitchin, on kitaplık “dünya tarihçesi” adlı kitap serisiyle tanınmış, yahudi asıllı bilim adamı, sümerologdur. çivi yazısı dışında hiç bilinmeyen “ölü diller” konusunda da çalışmaları vardır.
sitchin’in kitapları dünya çapında milyonlarca kopya satmış ve 25’ten fazla dile çevrilmiştir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim