1.
hayatı kolay modda oynamanızı sağlayan babadır.
dikkat ederseniz, "oynamak" fiilini kullandım, çünkü sadece babası zengin olan çocuklar hayatla oynar.
babanız zengin değilse, hayat sizinle oynar.
devamını gör...
2.
üstteki yazara çok kalpten bi fav bıraktım insan bazen yoksulluktan öyle bir hale geliyor ki zengin oldukları için zenginlerden nefret ediyor kimse bu duruma düşmez umarım babam sağ olsun zengin olmasa da bi dediğimizi iki etmedi bi de zengin olsak öyle yaşasaydık bu hayatı.
devamını gör...
3.
şanstır. zengin olup aşşşşırı iyi niyetten her şeyini dağıtıp size sadece gönlünü bırakan babadan bir tıhatta baya iyidir. gönlü varsa tabi. yoksa babalığının hayrını da görmessin. falan filan.
devamını gör...
4.
machiavelli'ye göre, varlıklı bir babanın çocuğu azim ve çalışkanlık açısından hiç geri kalmasa da, başkalarının gözünde o noktaya 0'dan gelmiş birine kıyasla dezavantajlı durumdadır.
varlıklı babanın çocuğu para yerim ben diye düşünüyorsa ona ne ala, ama varlığı yürütmek ve üzerine katmak istiyorsa işi pek öyle kolay değildir.
devamını gör...
5.
genelde çocuğuna maddi olarak verebildikleri kadar manevi olarak veremedikleri olan babadır. hem zenginse hem boş vakti çoksa bir çok manevi şeyi de verebilir. yine de yokluk görerek, istediği her şeyi elde edemeyeceğini bilerek büyüyen çocuk daha bir sorumluluk ve karakter sahibi oluyor diye düşünüyorum. zengin babası olup da adam gibi adam olan elbette vardır ama oran epey düşüktür.
devamını gör...
6.
şanslı bi' durummuş gibi gözükse de "davulun sesi uzaktan hoş gelir"deyimini söylemek uygun olur .para ile her şeyi kapatabiliceğini düşünen babadır.çocuğu mutlu olmadığında da yediğin önünde yemediğin arkanda diyerek ona minnet etmeni ister.aslında o çocuğun ihtiyacı olan tek şey sevgidir.babası varken yok olan bir çocuk için paranın bu dünya bir önemi yoktur.
devamını gör...
7.
bir bizde yok herhalde bundan dedirten, olanların genelde manevi boşlukla savaştığını iddia ettiği; olmayanların ise hayatla savaşına hakaret gibi gelen birinci dereceden akraba.
devamını gör...
8.
bazen baba ne kadar zengin olsada çocuk sefalet içindedir, babanın düşünceleri önemlidir
devamını gör...
9.
genelde elindekinin değerini bilemeyip sonraki nesle borç bırakan ya da tam tersi elindekileri canı gibi bilip çocuklarını birbirine düşüren babadır.
devamını gör...
10.
ister miydim evet isterdim.. ama biraz düşününce o para giderse? sürekli kolaya alıştığın için ilerisinin zor olacağını düşündüğüm şey
devamını gör...
11.
içinde bulunduğum ( dededen mütevellit) ancak asla alışamadığım , eveveynlerden devamlı ikaz aldığım durumdur . az öz eşya / kıyafet vs minimumla yaşamayı tercih ettiğim babamınsa sürekli kızdığı durum.. tek bir bavul eşya ile yaşayabilirim / yaşanılabilir ..
devamını gör...
12.
şanslı çocuk itemi
devamını gör...
13.
gönlü zengin baba gibi olamaz asla.
devamını gör...
14.
gönlü sadece ailesine zengin olan, sıkı çalışıp servet edinmiş babadır.
devamını gör...
güzel bi şanstır.hayatta iyi fırsatların çoğunu sadece babanızın adıyla kapatabilirsiniz ama bazen zenginliğin yetmediğini hatta bir şey ifade etmediğini görürsünüz . ne demek istediğimi anlayacak olan var mı bilmiyorum ama dışardan göründüğü gibi olmayabiliyor bazen, sadece lüks ve şatafat bi yere kadar babanızın zenginliği nasıl konumlandırdığı da çok önemli...
devamını gör...
inşallah çocuğuna faydalı olur.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"zengin baba" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim