atibahacinsin yazar profili

atibahacinsin kapak fotoğrafı
atibahacinsin profil fotoğrafı
rozet
karma: 2425 tanım: 978 başlık: 104 takipçi: 11
kafa izninde
karma: 2425 tanım: 978 başlık: 104 takipçi: 11
Mutluyuz. Yeterli.

son tanımları


geceye bir ilaç bırak

gözleri. hadi eyvallah.
devamını gör...

z kuşağının hiçbir değer yargısının olmaması

(bkz: z kuşağına hiçbir değer yargısı bırakılmaması)
yedik bitirdik hepsini. dini seçim meydanlarında, ahlakı mecliste ensar oylamalarında, kültürü eurovision'un yerine sözde türkçe olimpiyatı düzenleyerek yedik bitirdik. saygıyı; göstermemiz gereken yerde görmedik diye bağırarak, olmadık yerde eşek gibi türkü çağırarak yedik bitirdik.
devamını gör...

öldürmeyip süründüren şeyler

adalet.
kalkınma.
parti.
devamını gör...

burak elmas

beşiktaş'a transfer çalımı atmak için ghezzal ve rosier ile ilgilenip ikisini de alamamış, bu süreçte ihtiyacı olan transferleri yapamayıp şampiyonlar ligi ön elenmesinde psv'den 5 yemiş gs başkanı. beşiktaş'ım hızını almışken ali koç ile birlikte büyük destekçisi olan güzide insan.
devamını gör...

akp'li amcalar

babam bu. bakın size anlatayım; benim gibi siz de yiyin kafayı.

ekonomik argümanımız; 1993 yılında yani tam 28 sene öncesine gidiyoruz. kömürümüzü alıyor, parayı taksitle ödeyecek şekilde anlaşıyoruz. bir ay sonra pazara gidiyor, taksiti unutup alışveriş yapıyoruz. domates poşeti elimizdeyken aklımıza taksit geliyor domatesi iade edip kömürcüye gidiyoruz. bu cehape dönemiydi şimdi böyle bir derdimiz yok. 28 yıllık -bunun 19 yılı akp iktidarı- ekonomik duruma bakış bu. dolar 8 olmuş 9 olmuş mühim değil çünkü bu ameriga oyunu.

sağlık argümanımız; oğlumuz 2001 yılında bronşit oluyor ve ssk hastanesinde sıra bekliyoruz. doktora görünüyor ve özel yazıhanesine gitmek zorunda kalıyoruz. ilaç için sabah 5'te sıra bekliyoruz. ilacımızı alıp eve dönüyoruz. gılışdar ssk'yı batırıyor. 2002 iktidarı geliyor. ssk sgk oluyor. hastanelere konfor geliyor. eczaneler sgk ile çalışıyor. sıra beklemiyoruz. burada diyeceksiniz ki 'abi sıra beklemiyoruz ama internetten, telefon üzerinden sıra alamıyoruz, bir ay sonrasına veriyor'. banane gardaş. diyeceksiniz ki 'hastaneleri başkalarına veriyorlar'. gardaş banane.

dini argümanımız; 28 şubat'ı gördük, baş örtülü bacılarımız okula alınmadı, gezi'de deri ceketliler bir şeyler yaptı, yahu bunlar imam hatipliyiz diye bizi üniversiteye almadı. allah demek yasaktı, şimdi cb kur'an okuyor. her yer ne güzel imam hatip lisesi dolu. diyeceksiniz ki 'deizm aldı başını gidiyor' buna verilecek cevap net 'olmaz öyle şey sizin işiniz bunlar, fetöcüler yapıyor'. ee diyeceksiniz ki 'bunlar biz feto derken fethullah gülen hocaefendi diyip savundu.' buna da savunmamız hazır 'meral akşener fetöcü,fetö ile fotoğrafları var.' diyeceksiniz ki 'yahu sizin oy verdiğiniz parti hakan şükür'ü vekil yaptı, onlardan olmayanı polis, asker yapmadı.' buna da cevabımız net' sus lan fetöcü'.

aklıma geldikçe ve vakit buldukça yazarım. zîrâ bu grubun; spor, ahlaki, siyasi argümanları da var. şimdi biraz çalışıp kafamı toplamam ve akıl sağlığımı korumam lazım. çünkü bunların oradan bakınca hayat güzel fakat ayılınca çok can yakıyor.
devamını gör...

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

insanoğlu ile bir şey paylaşılmaz. nazar edersiniz siz.
tanım: her gün birkaç tane bulunan sebeplerdir.
devamını gör...

30 haziran 2021 fatih altaylı yazısı

herkes bir şeyler söylüyor olaylarla ilgili fakat fatih altaylı'nın etkileyici tespitleri var.


ve türkiye ne yazık ki, bu gibi suçları örtbas etme konusunda uzmanlaşmış kadrolara sahip.

çok değil birkaç yıl önce ensar vakfı’nın bir yurdunda olanları da unutmamışsınızdır umarım.

vakfın kontrolündeki karaman anadolu imam hatip mezunlar derneği’ne ait yurtlarda kalan 9-10 yaşlarındaki 45 çocuğa 54 yaşındaki öğretmen muharrem büyüktürk tarafından defalarca tecavüz edildiği ortaya çıkmıştı.

konunun araştırılması için tbmm’de verilen önergenin reddedilmesi ise meclis’te kutlanmıştı.

mesele kişiler değil ki, mesele anlayış. ha ali vermiş kararı ha veli.
devamını gör...

kendi çok konuşup muhatabını hiç dinlemeyen tip

toplumun çok büyük bir kesimi bu şekilde, bir de kafada kurduğunu empoze edebilmek için dinliyor gibi görüneni var o grup en berbatı. sen anlatırsın, bak ben seni dinledim dinle bi der. sonra içinde ne varsa anlatır. kolaysa dinleme.
devamını gör...

yunanistan'ın aşı olan gençlere 150 euro teşvik vermesi

3-5 ayda aşı bulunamaz. test edilecek, onaylanacak falan bu kadar çabuk olması mümkün değil. neler yapıyor bize vatandaşı olmak zorunda olduklarımız. mecburiyetlerin en berbatı.
devamını gör...

en hüzünlü kelime

yok.
aşk yok, sevgi yok, anlayış yok, hiçbir kurbanda payımız yok, kısa çöpüz uzun çöpte hakkımız var gözümüz yok, yol var yoldaş yok. yok oğlu yok.
devamını gör...

güney kore denince akla gelen

9.saniye hakan şükür. ülkenin her kademesinde hain varmış dedirtiyor bu durum bana.
devamını gör...

geceye bir karikatür bırak

görsel
devamını gör...

geceye bir fotoğraf bırak

görsel

bugün yollanıyorken bir gurbete yeniden belki bir kişi bile gelmeyecektir bizle.
devamını gör...

lisede aşık olmak

insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en heyecanlı mutluluk.
devamını gör...

türk sinemasının en iyi tiradı

o ara golü yemişiz haberimiz yok anlayacağın.
buradan
devamını gör...

kitapçıya gidip çalışana şöyle güzel bir kitap var mı diyen müşteri

kitapçıların karşılaştığı müşteri türüdür. hatta kitapçıların yaş aralığı, okuma alışkanlığı gibi parametrelere göre seçtikleri, kafalarında olan kitaplar da var. yani mevzu 'pazardan elma mı alıyorsun ehehe' mevzusu değil. şunu da söylemek lazım bu tür insana bile hasretiz artık.
devamını gör...

devlet bahçeli'nin sınavlar kaldırılsın çağrısı

alternatifi var aslında (bkz: atibahacinsin'in devlet bahçeli kaldırılsın çağrısı)
devamını gör...

devlet bahçeli'nin sınavlar kaldırılsın çağrısı

devlet bey gençliğinin 'kaliteli' üniversitelerdeki tahribatını izlemek istiyor galiba. zîrâ oralara sınavsız gelmeleri mümkin değil. boğaziçi sizin olmayacak odtü sizin olmayacak. üniversiteler sizin olmayacak.
devamını gör...

yazarların lisedeki favori dersleri

edebiyat. özel derslerine bayılırdım.
devamını gör...

kısa şiirler

sarhoş oldum da
seni hatırladım yine;
sol elim,
acemi elim,
zavallı elim!
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim