nickimicalmislar yazar profili

nickimicalmislar kapak fotoğrafı
nickimicalmislar profil fotoğrafı
rozet
karma: 4857 tanım: 1093 başlık: 246 takipçi: 47
Ne amoru ne fatisi içelim heykel yapalım

son tanımları


öne çıkan tanım

film dizi başlıklarında insanı kanser edecek kadar iğreti duran özellik.
devamını gör...

shiva baby

tek mekanda geçen izlerken gülmemiz ve gerilmemiz beklenen film. o bunalmışlık hissini verebilmesi için olsa gerek bolca bebek zırıltısı var filmde. beni germedi dümdüz rahatsız etti. çok bunaltıcıydı ama süresi kısa olduğu için idare etti. sanıyorum yönetmeni bunu amaçlamış öyleyse bi yere kadar başarılı değilse başarısız.
devamını gör...

yakışıklı erkek çirkin kız birlikteliği

çirkin kızlar daha bi sever sanki. ilişki tavsiyesi değildir.
devamını gör...

breaking bad

skyler'in çenesi olmasa tek sezon sürecek o dizidir efendim.
devamını gör...

mavi ışıklar

ankara rüzgarını başka hiç kimseden dinlemeyelim diye öyle seslendiren gruptur.
devamını gör...

forumsal başlıklardaki artış sorunsalı

beni duygulandıran mevzu. hayır forumsal başlıklar umurumda değil de sözlüğün ilk açıldığı zamanlar foruma dönmeyelim diye verdiğimiz mücadele geldi aklıma harbi bi duygulandım ulan.
devamını gör...

tek vasfı kitap okumak olan insan

tek vasfı gerçekten buysa üzücü olandır*.

lisedeyken çok kitap okuduğum için kendimi çevremdekilerden üstün gördüğüm bi dönem olmuştu sonra sosyal medyayla dünyaya açılınca hiç kafamda kurduğum kadar matah bi şey olmadığını herkesin öyle ya da böyle kitap okuduğunu gördüm.

hatta (hala çokça okumama rağmen) kendini entel gösterebilecek tek şey kitaplar olduğu için habire kitaplardan bahseden insanların sıkıcı ve bunaltıcı olduğunu kabullendim. mümkün oldukça da uzak duruyorum kitapların dünyasından çıkamayanlardan.*

şayet yukarıda bahsettiğim gibi biriyseniz ve bu girdiyi okuyorsanız lütfen kitap okumanın çok matah bir şey olmadığını fark edin. emin olun dünyada kitap okuyan yalnız üç ya da beş kişiden birisi değilsiniz.

ama bilirsiniz genel olarak kitap okumak iyidir. *
devamını gör...

sixpence none the richer

tam şu an there she goes şarkısı aklıma düşen, şarkıları ve solistinin sesi huzur veren eski bir müzik grubudur. kiss me şarkısıyla ünlüydü bir zamanlar. çok güzel şarkıları ve coverları vardı. keşke devam etseydiler. hatırlamak eskilere götürdü bir miktar.
devamını gör...

dizilerdeki muhteşem ikililer

hürrem ve mahidevran.
devamını gör...

soğuk baklava vs klasik baklava

soğuk baklavanın baklava adına büyük bir facia olduğunu düşünüyorum. geleneksel tatlar rafine haline getirilmemeli. klasik baklavamı da alıp çıkıyorum bu başlıktan.
devamını gör...

koku (kitap)

okurken ara ara avuç içlerimi ve dirseğimin iç kısmını koklamama sebep olmuş kitaptır.

öylesine başarılı bir kurgusu var ki üzerinden bi hayli zaman geçmesine rağmen baptiste'nin kokusunun olmadığını fark ettiği anın dehşeti hala aklımda. kitabın en vurucu kısımlarından ve süskind inanılmaz güzel aktarmış.

sonuyla da beklentimi karşılamış bir kitap. kitabın son satırları da nedense inanılmaz hoşuma gidiyor. gerçek bir kapanış gibi hissettiriyor bana.


sonra, önce kaçamak kaçamak, sonra doğruca göz göze gelmeyi başardıklarında, gülümsemeden edemediler. olağanüstü bir gurur duyuyorlardı. ilk kez sevgiyle bir şey yapmışlardı.

devamını gör...

babanın senden adam olmayacak anlaşıldı teşhisi

çok nadir seker babanın bu teşhisi. valla benimkisi de demişti zamanında bildi adam.
devamını gör...

kuyruklu yıldız altında bir izdivaç

irfan karakteri beni sinir etmişti aptal saptal düşünceleriyle onu iyi hatırlıyorum. ama genel itibariyle çok da beğenmemiştim. toplumun bilinçsizliğini güzel bir dille anlatmış yazar.
devamını gör...

kış geliyor diye sevinen insan

gerçekten kar kış görmemiş olduğunu düşündüğüm insandır. ya da karın sefasını süren zenginlerdendir. hiçbiri olmadığı halde seviniyorsa biraz kerizdir zannımca.
devamını gör...

sobalı evde büyümek

doğalgazla olacağından daha sıcak olur başka da artısı olmaz. sobalı ev romantizminden de hiç hazzetmem. kömürle külle uğraşmak hiç hoş değil bir kere. soğuk bir ildeyseniz o soğuk havalarda kömür çuvallarını yerleştir, boşalt yetmez her sabah kül çıkar. soba tüter, borular dolar. çekmezse soba zehirlenmesi olur. çilesi say say bitmez.
iyi ki doğalgaz kullanımı arttı da soba çilesinden kurtulduk. nefret ediyorum sobadan da zahmetinden de.
sobalı evde hoş anılarım olmuştur. sobada patatesidir ayvasıdır ama tüm bunlar o zahmetin yanında lafı edilecek şeyler değildir benim için. sobalardan da soba yakmak zorunda kalan insanların olmasından da nefret ediyorum.
devamını gör...

en yakındaki kitabın ilk ve son cümleleri

ilk : ben, ben olduğum için "benlik davasının garip bir parça­sı olan, toplumun istediği davranış kurallarına ve standartla­rına uygun bir yaşam süremeyen ben", kendimi benim gibi­ lerle beraber bir "deli hastanesine" kapatılmış buldum.

son:yalan söylüyorum; çünkü yeraltı yaşamının daha iyi olmadığını biliyorum, ama burası farklı bir alem, çok değişik bir dünya, benim özlem duyduğum, ama bulamadığım bir dünya kahrolası yeraltı dünyası!
devamını gör...

koca koca adamların renkli çorap giymesi

o kadar hoş bir şey ki anlatamam. agah beyoğlu'nun çorapları mesela çok güzeldi heveslendim ben de aldım. herkes rengarenk çoraplar giymeli.
devamını gör...

öğrencilikten kalma alışkanlıklar

acıkınca uyuyorum hala.
devamını gör...

yalanı detaylandırmak

inanılmaz rezil bir durum. yalanın kısa ve öz olanı makbuldür inanın. ek bir şeyler salladıkça batar gider. ya da ben beceremiyorum detaylısını. çünkü ne zaman yalana destek vermek için bir iki bi şey daha atsam batırıyorum.
devamını gör...

ben yıllarca kitap okumadım ve bir zararını görmedim

okumanın da okumamanın da bu kadar lafı edilmemeli. çok geride kalmış hissettiriyorsunuz bana. kitap okuduğu için kendini üstün sananlar mı dersin okumadığı için kendini yüzyılın akıllısı sanan mı dersin. bırakın bu işleri arkadaşlar.
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim